A A+ A++

Publikacja z dnia: 16-07-2024 10:07

Znajomość języka angielskiego może przydać się podczas codziennych sytuacji, również tych zawodowych. 

By skutecznie się komunikować, nie musisz posługiwać się rozbudowanym słownictwem czy skomplikowanymi konstrukcjami gramatycznymi. Jakie metody nauki warto wypróbować?

Ćwiczenie różnych umiejętności językowych 

Podczas nauki łatwo jest zbytnio skupić się na którymś z obszarów języka i zaniedbać pozostałe. Choć wiele osób posiada szeroki zakres słownictwa i uczą się języka angielskiego od dłuższego czasu, swobodne mówienie niekiedy stanowi wyzwanie. 

Warto nie tylko czytać w języku obcym, ale również dużo pisać, np. prowadzić pamiętnik czy rozmawiać za pośrednictwem czatu ze znajomymi. Sprawdzi się również słuchanie audiobooków, podcastów czy serwisów informacyjnych. W każdym z tych wyżej wymienionych źródeł będziemy mieli szansę spotkać się z innym rodzajem przekazu – od języka potocznego po naukowy czy formalny. 

Ćwiczenie swobodnego mówienia jest równie ważne. Zdarza się, że z obawy przed popełnieniem błędu gramatycznego czy składniowego, wytwarza się u nas blokada i nie chcemy zacząć mówić po angielsku. To dość naturalne zjawisko, któremu można jednak zaradzić. 

Metoda Aktywnego Mówienia

Praktyka czyni mistrza! Nawet jeśli nie posługujemy się językiem angielskim na wysokim poziomie, w szybki sposób możemy poznać nowe zagadnienia i zacząć się swobodniej komunikować

Metoda Aktywnego Mówienia nieco odbiega od tradycyjnych metod nauczania. Polega na samodzielnym poznawaniu języka obcego poprzez powtarzanie i tworzenie własnych zdań. Już 15 minut dziennie poświęconych na naukę może pomóc w zrobieniu dostrzegalnych postępów. 

Poznajemy gramatykę i nowe słownictwo dzięki znajomości nowych wyrażeń, np. tych dotyczących podróży czy opowiadania o sobie. Możemy skupić się na wybranym przez nas obszarze, którego znajomość okaże się najbardziej pomocna w danej chwili i poznać np. przydatne zwroty o pracy po angielsku

Dzięki codziennemu przypominaniu i powtarzaniu na głos poznanych zwrotów i wyrażeń nauka języka angielskiego może okazać się znacznie łatwiejszym procesem. Przydatne może się także okazać konstruowanie własnych zdań. Możemy ćwiczyć przed lustrem, nagrywać swoje wypowiedzi czy rozmawiać z przyjacielem. 

Nauka języka angielskiego. O czym pamiętać? 

Warto na co dzień otaczać się językiem angielskim i wykorzystywać każdą możliwą okazję do poznania nowych zwrotów czy konstrukcji gramatycznych. Omawianie podręcznika i żmudna nauka słówek nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty.

Codzienne czynności, jak oglądanie seriali, granie czy słuchanie muzyki mogą nam pomóc. Podobnie jak korzystanie z aplikacji mobilnych do nauki języków. A nauka poprzez powtarzanie i mówienie pozwoli przełamać barierę językową i ułatwić codzienną komunikację. 

Bez odpowiedniej systematyczności i motywacji będzie trudno osiągnąć zamierzone rezultaty. Warto jednak pamiętać, że już krótkie sesje nauki przybliżą nas do zamierzonego celu i pozwolą szybciej opanować nowe zagadnienia. 

(artykuł sponsorowany)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTyndy-Ryndy w Mniszku
Następny artykułБульба падаражэла за месяц удвая. Што адбываецца з цэнамі?