A A+ A++

Żłobek, Przedszkole i Zerówka Małego Europejczyka w Elblągu tu gwarancja idealnego przygotowania Waszego dziecka do nauki szkolnej. Wasze dziecko nie tylko będzie się tu fantastycznie bawiło, przezywało niesamowite przygody, ale również nauczy się czytać, pisać oraz zacznie mówić w językach angielskim i hiszpańskim. Taka edukacja tylko w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Małego Europejczyka w Elblągu.

Mały Europejczyk w Elblągu doskonale przygotowuje dzieci do nauki szkolnej

Pierwsza klasa szkoły podstawowej jest zawsze trudnym przeżyciem dla dzieci, które jeszcze niedawno bawiły się w przedszkolnych salach. Muszą już porzucić przedszkolne życie, zabawę, zabawki, liczne wycieczki i długie zabawy na placu zabaw. Rzeczywistość to szkolne ławki oraz nauka pisania i czytania.

Dlatego tak ważne jest, aby Wasze dzieci udając się do I klasy szkoły podstawowej już potrafiły czytać i pisać, miały wdrożony „trening” szkolny, znały już podstawy języków obcych i szybko odnalazły się w nowej, szkolnej rzeczywistości.

Takim idealnym „starterem” do szkoły podstawowej dla Waszych dzieci będzie właśnie Żłobek, Przedszkole i Zerówka Małego Europejczyka w Elblągu. Tu dzieci nauczą się czytać i pisać nim jeszcze pójdą do szkoły podstawowej. Dodatkowym bonusem będzie również nauka języka angielskiego i hiszpańskiego.

Doskonale wiemy, że dzieci 6-letnie nie są jeszcze gotowe na normalny wymiar szkolnej nauki, a jednocześnie nie chcą już tylko bawić się w sali czy na placu zabaw. Chcą doświadczać większych atrakcji, jak wycieczki, wyjścia do ciekawych miejsc czy spotkań z ciekawymi ludźmi lub ze zwierzętami. Klasa zerowa powinna im to zapewnić. Zerówki w szkołach podstawowych nie są na to przygotowane. Inaczej jest w klasie zerowej Małego Europejczyka.

Zerówka w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – idealne, komfortowe przygotowanie do szkoły

Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu stawia sobie za cel jak najlepsze przygotowanie swoich podopiecznych do wejścia w świat edukacji. Dlatego różnorodny i szeroki wachlarz zajęć dodatkowych ma na celu przede wszystkim rozwijać dzieci intelektualnie i ruchowo oraz kształtować postawy kulturalne i prozdrowotne dobrze, ale i komfortowo dla dziecka „zerówkowego” przygotować je do edukacji szkolnej.

Tu, wśród bajkowej scenerii, pośród wielu wspaniałych atrakcji, Wasze dziecko zostanie doskonale przygotowane do nauki w szkole podstawowej – w bardzo łagodny i przyjazny dla niego sposób. Wasze dziecko będzie się doskonale bawiło wchodząc w świat edukacji szkolnej, bez stresu i szoku.

Żłobek, Przedszkole i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, dodatkowo zapewnia szeroki wachlarz zajęć dla dzieci w klasie zerowej gwarantując tym samym wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka. Zatrudnia doskonałych pedagogów-specjalistów w poszczególnych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi w tym wieku.

Mały Europejczyk w Elblągu to edukacja na najwyższym poziomie

Uczymy dzieci z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania: klucz do uczenia się, nauka kodowania i dekodowania jest bardzo ważna w procesie czytania, edukacja z GeniBotem-Robotyka z wykorzystaniem specjalnie wykupionych mat dydaktycznych oraz kart do genibota pozwala unowocześnić zajęcia.

W Małym Europejczyku w Elblągu robimy rzeczy ponad program, które w klasie zerowej w szkole państwowej po prostu nie ma czasu i funduszy. Zakładamy specjalne zeszyty w linie, uczymy się pisać piórem oraz tak prowadzimy zajęcia, aby dzieci opanowały te umiejętności i tym się wyróżniamy.

Dzięki tablicom multimedialnych możemy w nowoczesny sposób liczyć i pisać, rozpoznawać literki.

Mając taki zasób materiałów i pomocy jesteśmy w stanie szerzej przedstawić temat, w ciekawy sposób, lepszy, ciekawszy dla dziecka. Dostęp do kolorowych drukarek i laminarek sprawia, że możemy tworzyć pomoce dydaktyczne ciekawe dla dzieci, tworzymy gry wspierające naukę czytania i pisania, aby zachęcić dziecko światem literek i cyferek. Pokazujemy świat wielozmysłowo, nie tylko przy stolikach, jak to bywa w szkołach państwowych.

Używamy w edukacji językowej pomocy metodą Montesorii, aby łatwiej wejść w świat liter, głosek i sylab. Takie pomoce dydaktyczne są dość kosztowne i nieczęsto spotykane w zerówkach w szkołach państwowych.

Prowadzimy dla dzieci wielozmysłowe zajęcia edukacyjne, eksperymenty z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, pipetek chemicznych, szklanych naczyń chemicznych, nieograniczony dostęp do materiałów na który nie może sobie pozwolić zerówka w szkole państwowej.

Żłobek, Przedszkole i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu posiada również salę plastyczną zaopatrzoną w materiały, do których jest nieograniczony dostęp: bibuły, kolorowe kartki techniczne i rysunkowe, farby, plastelina, sztalugi co pozwala na efektywne zajęcia, które są ciekawe i rozwijają zdolności plastyczne oraz techniczne. Ze względu na niski budżet zerówka w szkole nie jest w stanie zaopatrzyć sali tak, aby zrealizować szeroki wachlarz zajęć plastycznych.

Sala do judo i jogi, sala gimnastyczna jest do dyspozycji dzieci przez cały rok. Fachowy sprzęt gimnastyczny, maty do jogi, materace, drabinki, drążki, pachołki, woreczki gimnastyczne pozwalają na zorganizowanie wyjątkowych i ciekawych zajęć gimnastycznych. Możemy dostosować ilość zajęć w zależności do potrzeb dzieci. Jeśli widzimy, że mają wzmożona potrzebę ruchu to w każdej chwili możemy przejść na taka sale i zorganizować im zajęcia. Wszystko oczywiście w formie zabawy.

Codzienna nauka języka angielskiego i hiszpańskiego w niewielkich grupach i zajęcia indywidualne, z wykorzystaniem piór interaktywnych oraz tablic multimedialnych. Posiadamy wiele gier językowych oraz pakietów multimedialnych, mat edukacyjnych co sprawia, że zajęcia stają się atrakcyjne. Nauka języka angielskiego i hiszpańskiego odbywa się każdego dnia, nauczyciele językowi są obecni w grupach co pozwala na rozmowy w języku obcym oraz naukę języków przez 8 godzin.

Posiadamy dużą salę kinową, która wzbogaca zajęcia dydaktyczne. Po wprowadzonym materiale można pokazać dzieciom jak to wygląda w praktyce, odtworzyć materiał multimedialny i wielozmysłowo omówić daną tematykę. Zerówka szkolna nie ma takich nowoczesnych sprzętów i nagłośnień jakie my posiadamy.

Zapewniamy codzienne wsparcie logopedy dla dzieci wymagających terapii. Jest to coś ponad program, na co nie może sobie pozwolić zerówka w szkole państwowej.

Ciekawe zajęcia dodatkowe (szachy, spotkania, wycieczki, wizyty zwierzątek, teatrzyków, wyjścia edukacyjne). Mały Europejczyk funkcjonuje od godz. 6:30 do 19.00. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować realizacje podstawy programowej zatwierdzonej przez MEN w dużo szerszy sposób niż szkolne klasy zerowe. Wizyty zwierzątek, ciekawych gości wspomagają realizację programu w formie doświadczania, co jest niemożliwe do przeprowadzenia w zerówce w szkole.

Niewielkie grupy i doskonała kadra pedagogiczna, która na bieżąco bierze udział w szkoleniach i doskonali swój warsztat, aby zajęcia były coraz lepsze i bardziej unowocześnione to niewątpliwie atuty klasy zerowej Małego Europejczyka w Elblągu.

Dziecko korzysta ze wszystkich atrakcji placówki oraz ma zapewnione pełne wyżywienie i specjalistyczną opiekę codzienne od godz. 6.30 do godz. 19.00.

Nie trzeba więc „zrywać się” biegiem z pracy, aby odebrać szybciej nasze dziecko, bo te boi się zostać w świetlicy szkolnej. Spokojnie będzie czekało na rodziców w przedszkolu bawiąc się i ucząc w komfortowych warunkach.

Podopieczni placówki mają dodatkowo do dyspozycji olbrzymi, dobrze wyposażony plac zabaw. Mogą skorzystać z dwóch podgrzewanych basenów, zjeżdżalni, trampolin, piaskownic, hulajnóg, rowerków, gier sportowych. Wszystko to pod nadzorem pedagogów przedszkola na ogrodzonym, przestronnym (ponad 2000 m2) i bezpiecznym placu zabaw przy Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

Jeśli zależy Wam na wszechstronnym rozwoju swoich dzieci i jak najlepszym przygotowaniu do edukacji szkolnej to Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu będzie idealnym wyborem.

Co się dzieje codziennie w Małym Europejczyku w Elblągu możecie śledzić na naszej stronie na facebooku: Facebook Małego Europejczyka

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
Tel: +48 515 406 883
Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKarambol na DK8. Jedna osoba ranna
Następny artykułGigant oburzony słowami ministra. “Zaprzeczamy takim pomówieniom”