Grupa nauczycielek Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie wystąpiły do prokuratury, by ścigała autora(ów) obrażających ich niewybrednych, internetowych postów. Śledczy nie zdołali jednak ustalić cyberprzestępcy.
Znieważanie nauczycieli w internecie jest coraz częstsze. I chociaż nie ma twardych dowodów, można domniemywać, że za agresją elektroniczną stoją niezadowoleni uczniowie. Najczęściej swoją frustrację wyładowują w mediach społecznościowych, np. na stronach typu „Spotted”, gdzie posty umieszczane są anonimowo.
Ofiarą cyberprzemocy padły cztery nauczycielki Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie – w mocnych słowach zostały obrażone na szkolnej stronie na Instagramie. Kobiety złożyły zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, a dochodzenie ruszyło kierunku art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Zgodnie z przepisami sprawcy zniesławienia grozi w takim wypadku grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Instagram odmówił jednak udostępnia danych autora postu pełnego wulgaryzmów. Śledczy z Chełma zderzyli się ze ścianą, dlatego w minionym tygodniu zapadła decyzja o umorzeniu postępowania wobec niewykrycia sprawcy. (pc)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS