KS Aqua Sport i UKS Wodniacy Garczyn w dniach 7-8 maja br. w Gliwicach wystartowały w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach. W rywalizacji udział wzięło 178 zawodników z kilkunastu klubów, a wśród nich 10 zawodników KS Aqua Sport (sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn) i 7 UKS Wodniacy Garczyn.

Podopieczni trenerów Damiana Narlocha i Michała Zaracha wywalczyli 15 medali:

W kategorii E (do 11 lat):

Monika Zarach wywalczyła srebrny medal w konkurencji 400pp (monopłetwa po powierzchni), na dystansie 100pp wywalczyła brązowy medal, a na 200pp ponownie srebrny.

Nina Kucharska (200pp) wywalczyła brązowy krążek.

W kategorii D (12 – 13 lat):

Wiktoria Lellek wywalczyła dwa tytuły wicemistrzyni kraju na dystansie 50 i 200pp.

Filipowi Komarowi do Mistrzostwa Polski zabrakło zaledwie 0,05s na dystansie 50bf (dwie płetwy), natomiast na dystansie 200bf wywalczył brązowy medal.

W kategorii C ( 14 – 15 lat):

Anna Szybalska dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium. Pierwszy raz płynęła na dystansie 100m pod wodą (z automatem i z butlą) oraz na 200 pp.

Anna Tarnowska wywalczyła brązowy medal również w konkurencji 100m pod wodą.

Klaudia Bida stanęła na najniższym stopniu podium w najdłuższym wyścigu (1500pp).

Jan Marchewicz  wywalczył MISTRZOSTWO POLSKI na dystansie 100m pod wodą, a wyścig 50m pod wodą ukończył na 3 miejscu. Również świetnie spisał się Filip Hinc w konkurencji 100m pod wodą, ponieważ uplasował się tuż za Jankiem Marchewiczem, co pozwoliło mu cieszyć się z wicemistrzostwa kraju.

Największą część wyjazdu sfinansował Powiat Kościerski, ale pomogły też firmy Kruszywa Polskie S.A., HOCH Systemy Kominowe, Restauracja Widok z Przywidza oraz Repiński Transport. Władze klubu składają wielkie podziękowania sponsorom i szukają kolejnych ludzi dobrej woli, którzy zechcą choć w małej części pomagać w organizacji wyjazdów na zawody.

KS Aqua Sport specjalizuje się przede wszystkim w sportowym ratownictwie wodnym, więc tym bardziej cieszą świetne wyniki w pływaniu w płetwach. Pływanie w płetwach jest wykorzystywane w kilku konkurencjach ratowniczych, więc dlatego zawodnicy rywalizują również na takich zawodach. Najważniejszy start w tym roku KS Aqua Sport zaliczy 28-29 maja, a będą to Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Warszawie.

Kolejne zawody w płetwach organizować będzie UKS Wodniacy Garczyn w Kościerzynie, a będzie to Klubowy Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach (dofinansowanie z Urzędu Miasta) w dniach 16-17 czerwca, natomiast 18 czerwca we Wdzydzach Kiszewskich KS Aqua Sport zorganizuje Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach (dofinansowanie z Gminy Kościerzyna).

Już teraz serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.