A A+ A++

Głowa niedźwiedzia – tak okrzyknięto formację skał i kraterów na Marsie, która została sfotografowana przez teleskop NASA. Udało się ją uwiecznić dzięki systemowi HiRISE, który prowadzi obserwację “czerwonej planety”, i jest w stanie przesyłać na Ziemię zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

NASA opublikowało zdjęcie, które robi furorę w mediach społecznościowych. Na wysokiej jakości fotografii widać… “głowę niedźwiedzia”, którą wypatrzono z pomocą systemu HiRISE na powierzchni Marsa. Na “czerwonej planecie” nie znaleziono oczywiście życia, a zespół kraterów, które przypominają nieco drapieżnika znanego z ziemskich lasów. 

Zdjęcie powstało dzięki misji obserwacji Marsa, która ma pomóc w planowanej przez NASA, i inne agencje kosmiczne, misji załogowej na “czerwoną planetę”. Oczywiście są to założenia odległe. CEO SpaceX Elon Musk, znany ze swojego optymizmu w kwestiach podboju kosmosu w jednym z wywiadów z 2021 roku twierdził, że “zakładając najlepszy scenariusz, człowiek wyruszy na Marsa w ciągu pięciu lat, zakładając najgorszy, dziesięciu”. 

Fotografię wykonano dzięki technologi HiRISE – jest … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKiedy stosować antyperspirant? (art. sponsorowany)
Następny artykułJeremy Sochan i San Antonio Spurs grają z Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!