A A+ A++

Uczestnictwo w akcji zgłaszały szkoły, biblioteki, ośrodki kultury, teatry, uczelnie, instytucje samorządowe, koleje, szpitale, jednostki wojskowe a nawet więzienia. W piątek wieczorem na stronie Kancelarii Prezydenta RP było ponad 1,3 tys. zgłoszeń. Najwięcej z Polski, ale “Balladyna” czytana będzie także za granicą m.in. w Rosji, na Litwie, Białorusi, Ukrainie, na Węgrzech, we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech, a także w tak egzotycznych miejscach jak Pekin czy Nowa Zelandia. Jednak panująca pandemia znacznie ograniczyła zasięg tegorocznego Narodowego Czytania – w zeszłym roku “Nowele polskie” czytane były w ponad 3 tys. miejsc w 31 krajach.

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji” – dodał w liście prezydent.

Audiobook z biografią Krzysztofa Komedy – do pobrania w parkach
Audiobook z biografią Krzysztofa Komedy – do pobrania w parkach

Zobacz również

“Jestem przekonany, że ten wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru, my także przeczytamy na wiele różnych i oryginalnych sposobów, które są stałym walorem Narodowego Czytania i poprzez które tę akcję współtworzą Polacy w różnym wieku w tak licznych miejscach w Polsce i na cały…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWięcej autobusów i kursów
Następny artykułZUS przypomina: bon turystyczny nie tylko na wakacje