A A+ A++

Największy wycieczkowiec świata Icon of the Seas został zwodowany. Stocznia uczciła to wydarzenie wystrzałem z armaty. W weekend trafił do kolejnego doku.

Icon of the Seas to największy statek wycieczkowy na świecie. Jego budowa, na zlecenie Royal Carribean trwa od 2021 r. w fińskiej stoczni Meyer Turku. W piątek 9 grudnia został zwodowany, a w weekend przeniesiony do doku wyposażeniowego. Tu otrzyma ostateczne wyposażenie. Podczas uroczystości zwodowania stocznia uczciła wydarzenie wystrzałem z armaty.

Wycieczkowiec pomieści łącznie 10 tys. osób, w tym 7,6 tys. pasażerów i 2,3 tys. osób załogi. Goście podczas rejsu będą mieli do dyspozycji osiem stref zwanych “dzielnicami”. Każda z nich będzie miała swoje własne bary, restauracje i miejsca rozrywki, co dokładniej pokazywaliśmy w październiku. Ma 365 metrów długości i prawie 50 metrów szerokości. Oprócz widocznego luksusu statek wyposażony zostanie w kilka przyszłościowych technologii, które pozwolą zmniejszyć emisję spalin i zwiększyć ogólną wydajność.

Ekologiczny napęd wycieczkowca

Icon of the Seas będzie pierwszym statkiem Royal Carribean napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG) i wykorzystującym technologię ogniw paliwowych, która jest jedną z najbardziej obiecujących technologii generacji energii. Polega na pozyskiwaniu energii na drodze reakcji chemicznych (głównie utleniania), a głównym składnikiem emisji jest… para wodna.

Oprócz tego statek zostanie wyposażony w przyłącza zasilania z lądu oraz systemy odzyskiwania ciepła odpadowego. Zysk firm żeglugowych zależy bowiem od sprawności, z jaką prowadzą działalność na morzu. W związku ze wzrostem kosztów paliwa i eksploatacji statków … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProjekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym opublikowany na stronie Sejmu
Następny artykuł​Armia Peru przejmuje kontrolę nad częścią infrastruktury, trwają protesty