A A+ A++

Od 9 lipca Charles Baker jest nowym dyrektorem generalnym DCT Gdańsk.

Zgodnie z planami Charles Baker zastąpił Camerona Thorpe’a, który przeszedł do rady nadzorczej DCT i objął funkcję dyrektora generalnego PSA International w Belgii, gdzie zajmie się zarządzaniem projektami portowymi PSA.

Baker rozpoczął karierę zawodową w Canada Maritime Agencies, która należała do CP Ships w Kanadzie. W kolejnych latach zajmował kierownicze stanowiska w wielu wiodących firmach spedycyjnych i portowych w Wielkiej Brytanii i Holandii, pełniąc role operacyjne, nadzorcze, marketingowe, handlowe i sprzedażowe. Przed objęciem nowej funkcji w Polsce, Charles piastował funkcję wiceprezesa PSA Americas.

Czytaj więcej w: Towary z Chin daleko od europejskich klientów

DCT Gdańsk jest wiodącym terminalem dla Polski i Morza Bałtyckiego, ubiegły rok zamknął przychodami 590 mln zł. – Moim celem jest, aby terminal osiągnął jeszcze wyższy poziom w zakresie doskonałości operacyjnej i usługowej – zapewnia Baker.

DCT Gdańsk powstał w 2007 roku i może rocznie przeładować ponad 3 mln TEU. W 2020 roku DCT Gdańsk obsłużył ponad 1,9 mln TEU. Długość nabrzeża głębokowodnego wynosi 1,3 km. DCT Gdańsk obsługuje ponad 600 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata. DCT zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Czytaj więcej w: Kolejne rekordy przeładunków w Gdyni

Terminal jest własnością PSA International, IFM Investors i Polskiego Funduszu Rozwoju. Globalna sieć PSA obejmuje ponad 50 terminali w 26 krajach na całym świecie, z flagowymi inwestycjami w Singapurze i Antwerpii. IFM Investors to globalny zarządca funduszy instytucjonalnych, który na dzień 31 grudnia 2018 r. zarządza funduszami o wartości 82 mld dol.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Nic nie działa, jedna wielka katastrofa”. E-doręczenia w sądach miały usprawnić pracę, a rodzą same problemy
Następny artykułZmiany w VAT od 1 lipca 2021 r. – których sklepów internetowych dotyczą