Serbskie media przed pierwszym meczem mistrzostw Europy były przekonane: czas na kolejne złoto! “Do tytułu mistrzyń świata nasze zawodniczki są w stanie dołożyć złoto za wygraną na mistrzostwach Europy” – pisał portal dziennika “Novosti”.

Dziennikarze przekonują, że Serbki to główne faworytki do triumfu, a obok nich wymieniają tylko Włoszki, Turczynki i Polki. Piątkowy rywal, Ukrainki? “Zwyczajnie nie jest w stanie zbliżyć się do poziomu naszych zawodniczek i nie powinien stanowić dla nich problemu” – oceniano. I choć nadmierna pewność siebie czasem może zostać pokarana przez rywali, tym razem przeciwnik faktycznie okazał się od mistrzyń świata po prostu o wiele słabszy.

Sławomir Peszko ma z nim konflikt! Sensacyjna walka. “Musimy to wyjaśnić”

Pokaz klasy i siły mistrzyń świata. Serbki zbyt silne dla Ukrainek

Serbki zaczęły spotkanie od prowadzenia aż 5:0 w pierwszym secie, które potem przerodziło się w wynik 14:7. Tak wielką przewagę trudno byłoby stracić tak doświadczonemu zespołowi, więc wystarczyło jej pilnować. Zawodniczki trenera Giovanniego Guidettiego zdołały ją jednak nawet powiększyć i wygrać tę partię aż 25:14.

reprezentacja Polski siatkarek

Nieco bardziej wyrównanie wyglądał drugi set. W nim Ukrainki były w grze nawet w końcówce, choć ponownie zaczęło się od wysokiego prowadzenia rywalek na początku i dojścia do nawet sześciu (14:8) punktów przewagi. Walczyły i zrobiło się nawet już tylko 20:18 dla Serbek. Ostatecznie w kluczowych wymianach o wiele lepiej radził sobie jednak zespół obecnych wicemistrzyń Europy i dzięki wygranej do 19 prowadził w meczu już 2:0.

Choć to Ukrainki zdobyły pierwszy punkt trzeciego seta, to spośród kolejnych trzynastu wywalczyły tylko dwa. Serbki prowadziły 11:3 i grały zbyt pewnie, żeby nagle stracić z oczu kurs na zwycięstwo w trzech setach. Prowadziła je, uważana za najlepszą atakującą świata, Tijana Bosković, której udało się zdobyć 11 punktów, ale także świetny duet środkowych – Mina Popović (8 punktów) i Jovana Stefanović (6 punktów). Zwycięstwo 25:16 w trzeciej partii tylko udowodniło ich deklasację w tym spotkaniu.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet. Od lewej: Olivia Różański, Anna Obiała, Joanna Wołosz, Maria Stenzel, Weronika Szlagowska

Czas na Polki. Mecz ze Słowenkami o 20

Serbki podobnie jak Belgijki w czwartek zaczęły ME siatkarek od kompletu punktów i spokojnej wygranej nad dużo słabszym rywalem. Uważa się, że w grupie A trio faworytów do gry o najwyższe pozycje uzupełniają Polki.

Liga Narodów siatkarek, reprezentacja Polski, siatkówka

Zawodniczki Stefano Lavariniego swój pierwszy mecz rozegrają o godzinie 20:00 przeciwko Słowenkom. Oby zakończyły go w podobnym stylu, co mistrzynie świata i gospodarz turnieju w poprzednich spotkaniach.