A A+ A++

W sypialni najważniejszym meblem jest łóżko, jednak na łóżku nie jesteśmy w stanie umieścić potrzebnych drobiazgów, np. książki, zegarka czy szklanki wody. Dlatego warto dołączyć niewielką szafkę nocną. Sprawdź, jaką wybrać.

Szafka nocna to niewielki mebel stawiany zaraz obok łóżka, na którym umieszcza się istotne przedmioty potrzebne nam przed zaśnięciem albo tuż po przebudzeniu, np. lampkę nocną, książkę, telefon czy lekarstwa. Szafka jest bardzo praktyczna, gdyż składa się z blatu oraz półki bądź jednej lub dwóch zamykanych szuflad. To pozwala nam umieścić wiele różnych przedmiotów, mniej lub bardziej istotnych, w jednym miejscu. Szuflady albo półki przydadzą się zwłaszcza w małej sypialni, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe komody, gdyż w środku możemy też umieścić np. dokumenty albo książki. Zamiast szafki nocnej możemy wybrać stolik nocny, jednak jest on mniej funkcjonalny, bo składa się jedynie z blatu (albo blatu z małą półką pod nim), a na nim niewiele możemy zmieścić.

Szafka nocna zwykle jest nieruchoma, jednak w sklepach znajdziemy także modele na kółkach. Dzięki temu – jeśli zamarzy nam się przemeblowanie – możemy z łatwością ją przesunąć w inne miejsce albo odsunąć od łóżka, jeśli nie jest nam w danym momencie potrzebna. Szafki nocne najlepiej umieszczać w takim miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego dojścia do innych mebli.

Szafki nocne można kupić osobno albo w zestawie z innymi meblami do sypialni. Jeśli wybierzemy zestaw, wtedy możemy być pewni, że styl i kolorystyka wszystkich elementów będą takie same, co z kolei pozytywnie wpłynie na całą aranżację wnętrza. Szafka nocna w zestawie jest dopasowana także rozmiarami, a to usuwa nam z głowy problem z wyznaczaniem optymalnej wysokości szafki względem łóżka.

Szafki nocne dostępne są w różnych stylach i kolorach. Standardowe modele składane są z litego drewna w różnych odcieniach koloru brązowego. Takie z całą pewnością dopasują się do większości sypialni w prostych, klasycznych aranżacjach. W sklepach znajdziemy także szafki w konkretnym stylu, zawierające szklane lub metalowe elementy, które doskonale skomponują się z pozostałymi meblami w sypialni. Do wnętrza glamour przydadzą się szafki lustrzane, polerowane na wysoki połysk i ze zdobionymi elementami, np. nóżkami. Do wnętrz minimalistycznych lub w skandynawskim stylu odpowiednie będą egzemplarze o bardzo prostej konstrukcji, najlepiej barwione na jasny kolor, np. biały. We wnętrzach industrialnych sprawdzą się zaś szafki na metalowej podstawie, przywodzące na myśl stare konstrukcje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNietypowe nawozy do kwiatów, które możesz zrobić samemu
Następny artykułAgnona & Versace Spring 2020