Hokeiści Tauronu Re-Plast Unii sensacyjnie przegrywali dziś po pierwszej tercji z Marmą Ciarko STS Sanok 0:2. Pogoń okazała się jednak skuteczna i wszystko skończyło się happy endem. Trzy punkty zostały w Oświęcimiu.

Sanoczanie objęli dwubramkowe prowadzenie w końcówce pierwszej tercji. W obu przypadkach bramkarza Tauronu Re-Plast Unii pokonali Finowie. Wynik otworzył Sami Tamminen, a podczas gry w liczebnej przewadze (na ławce Peter Bezuska) podwyższył Ville Heikkinen.

Biało-niebiescy zniwelowali bramkowe straty w drugich 20 minutach. Sygnał do ich odrabiania dał Teddy da Costa, który silno uderzył z pierwszego krążka. Wyrównał Jan Sołtys z bliska pokonując dobrze i z dużym szczęściem grającego między słupkami Filipa Świderskiego.

Trzecia odsłona zdecydowanie należała do gospodarzy. Oświęcimian na prowadzenie wyprowadził Krystian Dziubiński, a później dwukrotnie w przewadze trafił Andrij Denyskin. W efekcie wicemistrzowie Polski przekonująco zwyciężyli 5:2, choć po pierwszej tercji zapachniało niespodzianką.

W pozostałych meczach 42. kolejki PHL:

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 1:2 po dogrywce (0:1, 1:0, 0:0, 0:1 dogrywka)

Tauron Re-Plast Unia – Marma Ciarko STS Sanok 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Bramki: 0:1 Tamminen (Filipek) 17.23, 0:2 Heikkinen (Tamminen, Ahoniemi) 19.43, 1:2 Da Costa (Jerofejevs) 29.09, 2:2 Sołtys (Krzemień, S. Kowalówka) 34.22, 3:2 Dziubiński 42.57, 4:2 Denyskin (Padakin, Pangiełow-Jułdaszew) 51.00, 5:2 Denyskin (Padakin) 55.11.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Marcin Polak (główni), Sławomir Szachniewicz, Igor Dzięciołowski (liniowi). Kary: 10 i 20 minut.

Tauron Unia: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Padakin – Diukow, Jerofejevs, Da Costa, Ahopelto, Szczechura – Bezuska, P. Noworyta, Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek, Dudkiewicz, Wanat, Prusak. Trener: Nik Zupancić.