Na czym polega urok koloru pomarańczowego. Szukając powiązań w psychologii, jest symbolem radości i kreatywności. Jego odcienie sprzyjają poczuciu ogólnego dobrego samopoczucia, dlatego jest szczególnie popularny w projektach biur i przestrzeni kreatywnych. Ochra to ciemniejszy odcień pomarańczu, zbliżony do terakoty. Wzbudza ciepłe skojarzenia, a także wnosi naturalny spokój. To nie koniec listy zalet.
Zobacz też: Quiet luxury, czyli nowy trend wnętrzarski 2023/2024. Pasuje do każdego pomieszczenia
Piękna baza, ale kolor uzupełniający. Ochra niejedno ma zastosowanie
Ochra to kolor typowy dla jesiennej palety barw. Doskonale współgra z beżem, doskonale go ożywiając, zatem jeśli marzy nam się salon w spokojnej tonacji, ale jednak ożywionej, to takie połączenie jest przepisem na to. Aranżacje wnętrz w kolorze ochry mają w sobie pewien surowy, pustynny urok, który kojarzy się z architekturą Meksyku. Ochra wygląda pięknie na ścianach, nadaje im wyrazu, pozostając w obrębie kolorów natury, dlatego sprawdzi się jako kolor w sypialni.
Ochra to również dobry pomysł na ożywienie wnętrza utrzymane w kolorach beżowych, szarych i białych. Wystarczą poduszki, zasłony czy koce w tym kolorze, a pokój wygląda już dużo bardziej wyraziście, ale jednak jest to subtelna zmiana.
Zupełnie nietypowym, ale interesujące jest zestawienie ochry z bardzo łagodnym odcieniem niebieskiego. Tworzą kontrast, ale w bardzo wysmakowanym wydaniu. To połączenie szalenie modne w latach 60., ale zupełnie się nie zestarzało. Wpisuje się w trend retro futuryzmu.
Zobacz też: Połącz te kolory ze sobą, jeśli chcesz wyglądać modnie jesienią. Na pewno masz je w swojej szafie
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS