A A+ A++

Wrześniowa obniżka stóp procentowych NBP sprawiła, że klientom lokującym swoje środki w bankach będzie trudniej o zyski. Oferowane oprocentowanie rachunków oszczędnościowych z miesiąca na miesiąc jest coraz niższe, a w obliczu dalszych obniżek stóp na poprawę sytuacji nie ma co liczyć. Wciąż jednak można liczyć na atrakcyjne warunki, ale warto się pospieszyć, bo dostępność atrakcyjnych ofert spada.

Czytaj więcej

Elastyczne oszczędzanie

Zaletą takiej formy bezpiecznego oszczędzania jest nieograniczony dostęp do zgromadzonych środków i dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnych rachunków bankowych. To dobry sposób odkładanie na stosunkowo niewielkich nadwyżek finansowych. Niestety nawet najlepsze dostępne na rynku oferty nie uchronią nas przed inflacją, która według najnowszych danych z sierpnia wynosi 10,1 proc. w ujęciu rocznym. W przypadku krótkiego okresu oszczędzania nieprzekraczającego 3- 6 miesięcy taka forma oszczędzania może natomiast stanowić alternatywę dla lokaty, gdzie zdeponowane środki zostają zamrożone na określony czas, a jej zerwanie oznacza najczęściej utratę wypracowanych odsetek. W przypadku konieczności dłuższego okresu oszczędzania większy sens mają lokaty chyba, że jesteśmy w stanie co kilka miesięcy przerzucać zgromadzone środki z jednego banku do drugiego w poszukiwaniu jak najlepszej oferty, przy czym trzeba się liczyć z tendencją spadkową, jeśli chodzi o oferowane oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w bankach.

Przegląd najatrakcyjniejszych ofert

Z reguły klient nie ponosi żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie takiego rachunku. Bezpłatny jest również dostęp przez bankowość internetową i mobilną. Darmowe są także wewnętrzne przelewy za pośrednictwem  bankowości internetowej i mobilnej. Często banki oferują także bezpłatnie jeden przelew czy wypłatę środków w miesiącu. Najkorzystniejszą opcją jest rachunek, który oferuje najatrakcyjniejsze oprocentowanie z najdłuż … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie dla przedsiębiorców z obszaru rewitalizacji
Następny artykułŻegnamy ŚKUP