Dla wielu ludzi sport jest całym światem. To dziedzina naszego życia, która ma to do siebie, że jeżeli osiągnęliśmy jeden cel, to zaraz chcemy więcej. Sport kształtuje charakter, uczy odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu oraz pokonywaniu własnych ograniczeń, wymaga hartu ducha, ogromu pracy i pasji.

29 grudnia w trakcie LXVI Sesji Rady Gminy Dydnia, zgodnie z Uchwałą nr XVI/147/2012 Rady Gminy Dydnia z dnia 14 czerwca 2012 w sprawie zasad przyznawania nagród  i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń z Przewodniczącym Rady Gminy Dydnia Piotrem Szulem uhonorowali najlepszych sportowców gminy Dydnia w roku 2022.

Wśród laureatów znaleźli się:

1. Emila Czopor reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, która zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem w  Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  2. Ewa Haduch reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, zajęła szóste miejsce w biegu na dystansie 60m w  Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, trzecie miejsce w biegu Papieskim w Jabłonce.
  3. Lena Kocaj reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, zajęła piąte miejsce w biegu na dystansie 600 m w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  4. Emilian Kulon reprezentujący Zespół Szkół w Niebocku, zajął II miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletyce w Brzozowie, udział w finale wojewódzkim w Kolbuszowie rok 2021, I miejsce w biegu na 300 metrów w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, udział w finale wojewódzkim w Kolbuszowej w roku 2022.
  5. Kacper Kulon reprezentujący Szkołę Podstawową w Dydni, zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  6. Błażej Żak reprezentujący Zespół Szkół w Niebocku, zajął I miejsce w rzucie piłeczką palantową w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, siódme miejsce w finale wojewódzkim w Kolbuszowej.
  7. Nicola Tyczka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal w II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, zloty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Hrubieszowie, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Biesa i Czada w Zagórzu, złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IN PAKUTO CUP w Łukowicy, brązowy medal w Otwartych Mistrzostwach Południowego Okręgu Karate Kontaktowego oraz z IX Mikołajkowego Turnieju Karate Dzieci w Sandomierzu, złoty medal I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 w Dydni.

Złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Api CUP Zakopane „Młodziczek U-13” w piłce nożnej.

• Gabriel Drobot reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobył złoty medal o Puchar Biesia i Czada w Zagórzu, złoty medal w I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, brązowy medal w  Inpakuto Cup w Łukowicy.
  • Milena Harydczak reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal w II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśl w Przemyślu, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokuhin w Hrubieszowie, złoty medal w I gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Biesa i Czada w Zagórzu i złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin I Puchar Dębu Bartek w Zagnańsku.
  • Magdalena Nieznańska reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin w Puchar Prezydenta Miasta Przemyśl w Przemyślu, złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Hrubieszów, brązowy medal w I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, srebrny medal o Puchar Dębu Bartek w Zagnańsku.

W roku bieżącym sportowcy z Gminy Dydnia odnosili największe sukcesy w lekkoatletyce oraz karate.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy oprócz przekazania laureatom nagród i wyróżnień złożyli także gratulacje i podziękowania za osiągnięte sukcesy i wysokie wyniki sportowe podczas reprezentowania Gminy Dydnia w zawodach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W słowach podziękowań skierowanych do młodych sportowców Wójt Gminy podkreśliła, że każdy sportowy sukces przyjmowany jest przez nią z radością, dumą i satysfakcją. Pani Wójt gratulowała dotychczasowych osiągnięć sportowych, życzyła kolejnych sukcesów i wytrwałości, a do rodziców skierowała podziękowania za wsparcie i pomoc dzieciom w rozwijaniu pasji sportowej.

Przewodniczący Rady Gminy Dydnia w imieniu własnym oraz całej Rady Gminy również  złożył gratulacje laureatom za osiągnięte wyniki i życzył dalszych sukcesów.