A A+ A++

Zakup Twittera przez Elona Muska pod znakiem zapytania? Prezes Tesli właśnie poinformował o tymczasowym wstrzymaniu finalizacji transakcji. Co stoi za jego decyzją?

Kolejny dzień – kolejny tweet

Kontrakt w przedmiocie Twittera tymczasowo wstrzymany w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające obliczenia, czy spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią poniżej 5% użytkowników

– ogłosił dziś przed południem Musk.

Wpis stanowi odpowiedź na ogłoszone niedawno szacunki platformy za pierwszy kwartał, z których wynika, że fałszywe lub spamowe konta stanowiły mniej niż 5% aktywnych codziennie, możliwych do zmonetyzowania użytkowników.

W reakcji na niego akcje platformy poszybowały w dół  – w krytycznych momentach nawet o 20% w obrocie przedsesyjnym, co oznacza najniższy poziom cen od początku kwietnia. Sytuację załagodził kolejny wpis, w którym Musk podtrzymał swoje zainteresowanie finalizacją transakcji. Koniec końców spadek wyhamował na poziomie ok. 41 $ za akcję na starcie sesji.

Co planuje Musk?

Kontrakt na 44 miliardy dolarów wciąż więc leży na stole. Musk zdradził, czego możemy się spodziewać, jeśli nie zatrzyma się w połowie drogi. 

Wśród planów miliardera znalazły się m.in. usunięcie “botów spamowych”, zmiana metod moderacji, wprowadzenie algorytmu przypisującego treściom odpowiedni priorytet, otwarte kody źródłowe, zmniejszenie wpływu reklamodawców na kształt platformy oraz zwiększenie roli płatnych subskrypcji.

A wszystko po to, aby zapewnić pożądany poziom wolności słowa w medium, które sam określił mianem “cyfrowego rynku miejskiego”. Zapowiada się na zmianę na plus… o ile do niej dojdzie.

A Wy co myślicie o szansach powodzenia transakcji i samej wizji Muska? Zanosi się na kolejny sukces?

Źródło: Reuters; fot. Britta Pedersen/Pool via AP

Przeczytaj także:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNBA: Vogel wśród kandydatów do objęcia Hornets. Jednak faworyt jest inny…
Następny artykułElon Musk wstrzymuje się z zakupem Twittera