A A+ A++
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Drzewa namalowane na murze przez artystkę z Ukrainy doskonale komponują się z tymi rosnącymi w przedszkolnym ogrodzie. 

Niezbyt atrakcyjny w zimie mur stanowiący część ogrodzenia terenu Przedszkola Nr 8 w Piasecznie zyskał zupełnie nowe oblicze. Hanna Hladka, artystka z Ukrainy, która przez kilka miesięcy pracowała w zaleskim przedszkolu, stworzyła projekt, który zyskał akceptację Dyrekcji placówki a następnie w okresie wakacyjnym został przez autorkę wykonany.

Pierwotnie zaprojektowany mural miał uatrakcyjnić wewnętrzną stronę muru w ramach realizacji projektu grantowego „Ogród czterech żywiołów”. W efekcie pojawiła się idea ozdobienia również jego zewnętrznej części, która wprawdzie w sezonie letnim i jesiennym jest bardzo atrakcyjna dzięki porastającemu mur winobluszczowi, ale przez większość miesięcy roku szkolnego jest szara i smutna.

Pracująca w zaleskiej „Ósemce” artystka, która opuściła Ukrainę po wybuchu wojny, nie tylko ozdobiła przestrzeń, ale zostawiła również pamiątkę po tym niezwykłym czasie, kiedy mieszkańcy naszej gminy okazywali uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy niezwykłe wsparcie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTadeusz Fijewski. Nieodżałowany Kuba z “Chłopów” z chorym sercem
Następny artykułWyjątkowa 8-metrowa choinka dla Ukrainy