A A+ A++

Władze Mołdawii wprowadzą szereg sankcji przeciwko Rosjanom zaangażowanym w rosyjską inwazję na Ukrainę, ogłosił w sobotę w rozmowie z Radiem Wolna Europa – Mołdawia (RELM), wicepremier tego kraju Nicu Popescu.

Mołdawia wprowadza sankcje przeciwko Rosjanom
fot. Serghei Starus / / Shutterstock

Pełniący funkcję ministra spraw zagranicznych polityk dodał, że decyzja ta jest niejako “dostosowywaniem się Mołdawii do sankcji nałożonych przez UE na Federację Rosyjską”.

Wyjaśnił, że będą one dotyczyć Rosjan objętych sankcjami unijnymi, które na terytorium Mołdawii będą wprowadzane “stopniowo w najbliższych tygodniach”.

“Sankcje te to przede wszystkim zakaz podróżowania, zamrożenie kont bankowych lub aktywów tych osób”, dodał minister spraw zagranicznych Mołdawii.

Wicepremier Popescu wyjaśnił, że wprowadzenie sankcji ma związek także z działaniami wywrotowymi podejmowanymi przez prorosyjską partię Sor, która od kilku miesięcy swoimi protestami próbuje zdestabilizować Kiszyniów, stolicę kraju.

Dodał, że rząd przygotuje listę około 25 osób z zagranicy, które w związku z zaangażowaniem w wojnę na Ukrainę nie będą mieć prawa wjazdu na terytorium Mołdawii. “W gronie tym są nie tylko Rosjanie”, wyjaśnił Popescu, odmawiając podania nazwisk. (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy Putin może być aresztowany, gdy opuści Rosję? Prezes MTK wyjaśnia
Następny artykułNiedźwiedź z Baligrodu gwiazdą internetu. Wygląda, jakby ćwiczył lub tańczył