A A+ A++

Aranżacje łazienek często są postrzegane jako najtrudniejsze zadanie w całym procesie projektowania wnętrz i późniejszego urządzania domu. Bardzo często jest to zresztą opinia uzasadniona, co wynika przede wszystkim ze skromnego metrażu czy nieregularnego kształtu takiego pomieszczenia. Opracowanie koncepcji, która połączy wysoką estetykę z funkcjonalnością, wcale nie jest takie łatwe, wymaga czasu i pewnej wiedzy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przede wszystkim.

1. Aranżacja łazienki – od czego zacząć?

2. Metraż nie musi być problemem

3. Remont łazienki a funkcjonalność

Przygotowując własną koncepcję lub projekt łazienki, warto przeglądać przykładowe aranżacje łazienki w internecie, na przykład w serwisach branżowych poświęconych tej tematyce. Gotowe projekty łazienek mogą stać się ciekawą inspiracją i podsunąć kilka pomysłowych rozwiązań.

Aranżacja łazienki – od czego zacząć?

Czym wyróżniają się funkcjonalne, a jednocześnie pomysłowe aranżacje łazienki? Aby zacząć planowanie takiego wnętrza, warto przede wszystkim ustalić, w jakim otoczeniu pracujemy. W pierwszej kolejności trzeba zatem przeanalizować specyfikę danego pomieszczenia i odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

W jakiej części domu lub mieszkania znajduje się łazienka? Czy jest to jedyne pomieszczenie o tej funkcji czy planujemy jeszcze dodatkowe? Jeśli łazienek będzie kilka, warto ustalić, czy jedna z nich (i która) będzie pełniła funkcję głównej – ogólnodostępnej, a która znajdzie się na przykład przy sypialni. Czy jest to duża czy mała łazienka? Czy w pomieszczeniu jest dostęp do światła dziennego czy jednak nie znajdzie się tam okno? Te wszystkie aspekty są bardzo ważne z punktu widzenia detali, takich jak wyposażenie czy oświetlenie łazienki.

Metraż nie musi być problemem

Metraż łazienki wcale nie musi być czynnikiem silnie determinującym charakter aranżacji łazienek. Nawet małe wnętrze można urządzić funkcjonalnie, jednak siłą rzeczy trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia. Jeśli do dyspozycji mamy dosłownie kilka metrów kwadratowych, nie zmieszczą się na nich meble łazienkowe w dużym zagęszczeniu. Rozwiązaniem stają się zatem nowoczesne systemy przechowywania.

Remont łazienki a funkcjonalność

Urządzanie łazienki wymaga pogodzenia warunków technicznych, na przykład przebiegu instalacji czy rozmieszczenia kanałów wentylacyjnych lub okien, z marzeniami czysto estetycznymi. Nawet małe pomieszczenie warto podzielić na strefy funkcjonalne: tzw. mokrą – w której znajdą się punkty poboru wody oraz wilgotną – pozostałą część. Warto przestrzegać tej reguły, a korzystanie z łazienki z pewnością będzie wygodniejsze.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwycięstwo dla przyjaciela
Następny artykułZakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony? Tego chce Związkowa Alternatywa