A A+ A++

Data dodania: 2020-09-30 (18:19) Komentarz giełdowy XTB

Europejska sesja kończy się na minusie pomimo mocnego otwarcia na giełdach w Stanach Zjednoczonych. Choć otwarcie za oceanem przyniosło pewną dozę optymizmu, akcje ze Starego Kontynentu nie potrafiły utrzymać się powyżej wczorajszych kursów zamknięcia.

Pierwsza debata prezydencka w USA przyniosła wśród inwestorów pewną nerwowość, co było widać na rynkach kontraktów futures. Wśród epitetów określających debatę bardzo często pojawia się słowo “chaotyczna”, co do pewnego stopnia znalazło swoje odzwierciedlenie na rynku finansowym. Otwarcie sesji kasowej w USA jest już jednak optymistyczne, co na pewien czas pomogło również europejskim indeksom. Ostatecznie na Starym Kontynencie dominują jednak spadki.

WIG20 zakończył dzień na niewielkim minusie, a zdecydowaną gwiazdą z indeksu blue-chipów był dziś Alior Bank, który zyskał ponad 8%. W indeksie średnich spółek pozytywnie wyróżniał się PlayWay, co jest zasługą bardzo solidnych wyników za drugi kwartał. Głośno znów zrobiło się o długo wyczekiwanej grze “Cyberpunk 2077”. Doniesienia wskazują na to, że studio CD Projekt Red wprowadziło sześciodniowy tydzień pracy – sugeruje to “wyścig z czasem” twórców gry. Kolejne przełożenie premiery zapewne mogłoby spotkać się ze znacznie większą dezaprobatą ze strony inwestorów niż poprzednio i, do pewnego stopnia, problemami wizerunkowymi spółki. W efekcie walory CD Projekt potaniały o 3,01%.

Indeks WIG20 stracił dziś 0,32%, mWIG40 zyskał 0,07% natomiast sWIG80 zakończył dzień 0,08% niżej.

Źródło: Łukasz Pachucki, Dział Analiz XTB

Dom Maklerski X-Trade Brokers

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMilowy krok w budowie łódzkiej Fuzji. Dawne imperium Scheilblerów odzyskuje swój blask [ZDJĘCIA]
Następny artykułDobra passa Odry Centrum zakończona. Lider z Książenic za mocny