Efektownym zwycięstwem nad Głogowem szczypiorniści MMTS rozpoczęli rundę rewanżową sezonu 2020/2021. Kwidzynianie pokonali rywali 31:23, prowadząc niezmiennie już od 27 minuty meczu. Znakomite spotkanie rozegrali: Jakub Matlęga (42 proc. obronionych rzutów) oraz Jakub Szyszko, który dwa dni wcześniej świętował swoje 20 urodziny. Skrzydłowy MMTS rzucił rywalom aż 9 bramek, walnie przyczyniając się do zdobycia niezwykle cennego kompletu punktów.

Mecz rozpoczął się od dwóch trafień Ryszarda Landzwojczaka, na który gospodarze odpowiedzieli bramkami Kamila Sadowskiego i Kacpra Grabowskiego. Chwilę później ponownie zaatakowali jednak kwidzynianie, którzy po 11 minutach gry prowadzili 6:3. Gospodarze starali się zniwelować straty, ale zdołali jedynie zmniejszyć istniejącą różnicę do 1 bramki. Głogowianie dopięli swego dopiero w 27 minucie, kiedy to gola dającego remis zdobył Adam Babicz – 10:10. Końcówka pierwszej połowy lepiej rozegrali jednak kwidzynianie, którzy po golach Jakuba Szyszko i Michała Potocznego schodzili do szatni z przewagą trzech trafień – 13:10.

Po przerwie podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki poszli za ciosem. W efekcie druga odsłonę rozpoczęli od zdobycia 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy. Po 37 minutach gry kwidzynianie prowadzili zatem w Głogowie aż 20:12! Gospodarze starali się, ale niewiele mogli wskórać przeciw dobrze funkcjonującej drużynie MMTS. Co prawda w 43 minucie Chrobry zmniejszył straty do 5 bramek – 21:16, ale w kolejnych minutach górowali już kwidzynianie. Dzięki temu w 50 minucie, po bramkach Patryka Grzenkowicza i Arkadiusza Ossowskiego, goście prowadzili w Głogowie aż 27:18. Jak się okazało przewaga MMTS utrzymała się do końca tego spotkania. Zwycięstwo i punkty za pokonanie sąsiada w ligowej tabeli trafiły do Kwidzyna. MMTS efektownie zrewanżował się zatem głogowianom za porażkę odniesioną w meczu inaugurującym sezon 2020/2021 w Kwidzynie.

Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 23:31 (10:13)

Chrobry: Stachera, Dreviankin – Krzywicki 1, Grabowski 2, Zdobylak 5, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 1, Babicz 5, Przysiek 1, Tilte 3, Orpik, Jamioł 2, Krzysztofik 2.

MMTS: Matlęga, Dudek – Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Peret 2, Zieniewicz 1, Kutyła 2, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 9, Landzwojczak 5, Jankowski, Przytuła 2.