W zaległym spotkaniu IV kolejki rozgrywek PGNiG Superligi piłkarki ręczne MKS-u FunFloor zmierzyły się na wyjeździe z Młynami Stoisław. Lublinianki odniosły w Koszalinie pewne zwycięstwo.

Było to pierwsze spotkanie ligowe po miesięcznej przerwie przeznaczonej na potrzeby reprezentacji. Biało-Czerwone występowały w mistrzostwach świata, niestety nie zdołały wyjść z grupy. Pozostałe zespoły wrócą do rywalizacji za tydzień.

Wracając do koszalińskiego spotkania, to od początku do końca ton wydarzeniom na parkiecie nadawały wicemistrzynie Polski. Gospodynie nie prowadziły w tym spotkaniu ani razu, a ostatni remis był w 6. minucie (3:3), kiedy to do wyrównania doprowadziła Karina Bayrak. Potem zaczęła się powoli zarysowywać przewaga drużyny trener Moniki Marzec. Po kwadransie gry i trafieniu Oktawii Płomińskiej MKS FunFloor wygrywał 10:4. Taki wynik utrzymywał się przez pewien czas, a pod koniec pierwszej połowy różnica jeszcze wzrosła. Wynik do przerwy na 16:8 ustaliła Joanna Andruszak.