Drużyna młodzików JKH GKS Jastrzębie wywalczyła mistrzostwo Polski U16, pokonując w niedzielne popołudnie na Stadionie Zimowym w Tychach Niedźwiadki Sanok 5:4 po dogrywce.

Złotą bramkę zdobył w 63. minucie Mikołaj Osiadły. Zespół zdobył tytuł dokładnie rok po historycznym mistrzostwie Polski seniorów JKH GKS Jastrzębie.

Niedzielny finał był niezwykle emocjonujący. W pierwszym kwadransie jastrzębianie dwukrotnie doprowadzili do remisu, zaś w 51. minucie mimo inicjatywy w trzeciej tercji stracili gola na 3:4. Co gorsza, w 57. minucie Jakub Slawik zdołał wybronić rzut karny egzekwowany przez Jakuba Onaka. Sprawiedliwości stało się zadość minutę później, gdy Maciej Poręba znalazł sposób na świetnego bramkarza Niedźwiadków. W dogrywce jastrzębianie poszli za ciosem i w 63. minucie strzelili decydującą bramkę, po czym dosłownie oszaleli z radości.

JKH GKS Jastrzębie – Niedźwiadki Sanok 5:4 d. (2:2, 1:1, 1:1, d. 1:0)

• 5:4 Osiadły (Poręba) 62:30

JKH GKS Jastrzębie: Futryk (Michalski) – Tymcio, Onak, Pasoń, Poręba, Leszko, Lenkovskij, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Śnieżek, Feltsirowicz, Bagiński, Mysłowski, Chrobociński, Czyż, Misiak, Gołofit.

Triumf wieńczy dzieło kompletu zwycięstw w Mistrzostwach Polski do lat 16. Podopieczni trenera Mariusza Bernackiego w fazie grupowej pokonali Unię Oświęcim, Sokoły Toruń oraz swoich późniejszych finałowych rywali, zaś w półfinale nie dali szans Podhalu Nowy Targ.

źródło: jkh.pl