Pod dulecką lipą św. Jana Nepomucena trwa cykl imprez, które mają nam ciągle przypominać o tym, że drzewo w przyszłym roku będzie brało udział w konkursie na Drzewo Europy. Wtedy będzie bardzo czekało na nasze głosy!
Pod lipą św. Jana Nepomucena w niedzielę gościł Dziecięcy Zespół Tańca „ZIEMIA MIELECKA” – dawniejsza „ABRAKADABRA”. Zespołowi towarzyszyła kapela ludowa również z SCK w Mielcu.
ABRAKADABRA – ZIEMIA MIELECKA jest laureatem wielu przeglądów i konkursów wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Głównym celem działalności zespołu jest podtrzymywanie tradycji narodowych oraz pielęgnowanie folkloru tanecznego.
Czytaj także: Ponad 200 osób zakażonych i prawie 500 na kwarantannie w pow. mieleckim
W niedzielnym minikoncercie znalazły się tańce i przyśpiewki naszego rodzimego regionu lasowiackiego.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS