Na zaproszenie burmistrza Witolda Namyślaka ratusz odwiedzili sportowcy i trener Klubu Karate Shotokan w Lęborku. Pretekstem do wizyty były ostatnie sukcesy karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF w Wejherowie. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 Klubów Karate z terenu całej Polski. Ośmioosobowa reprezentacja lęborskiego klubu wywalczyła 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej Shotokan zajął 8. miejsce.

Podczas spotkania złoci, srebrni i brązowi medaliści pokazali swoje trofea i opowiadali o swojej ciężkiej pracy, treningach i planach.