A A+ A++

W dniach 4 i 6 października Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował Mistrzostwa Powiatu oławskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, czym wznowił działalność po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią

Biegi rozgrywane były na oławskich wałach obok parku miejskiego w trzech kategoriach wiekowych. W każdym biegu występowały reprezentacje szkolne wyłonione po eliminacjach gminnych. Skład każdej ze sztafet liczył 6 zawodników. W kategorii dziewcząt kl.IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła szkoła podstawowa z Bystrzycy Oławskiej, a w kategorii chłopców PSP nr 1 z Jelcza-Laskowic. Natomiast wśród klas VII-VIII najlepszą szkołą w kat. dziewcząt okazała się PSP nr 2 Jelcz-Laskowice a wśród chłopców SP nr 1 z Oławy.

W najstarszej kategorii wiekowej startowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Najszybszymi dziewczętami okazały się reprezentantki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, a wśród chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego w Oławie.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 140 dzieci i młodzieży. Najlepsze szkoły zostały uhonorowane Pucharami.

Zawody zabezpieczała opieka medyczna i młodzież z klasy mundurowej CKZiU w Oławie, sędziował Szczepan Kobel a prowadził w imieniu organizatora Paweł Nabiałczyk.

Impreza w całości została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Oławie.

Zdjęcie grupowe - młodzież na wale rz. Oława.

Uczestnicy biegu biegną na wale rzecznym.

Uczestnicy biegu biegną na wale rzecznym.

Uczestnicy biegów na zdjęciu grupowym.

Bieg sztafetowy podczas wymiany pałeczki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW sobotę Siarka Tarnobrzeg będzie świętowała 65-lecie klubu
Następny artykułAfgańczyk chciał pomóc Ukrainkom w Krakowie. Spotkał go hejt za nazwę restauracji, w której planował je zatrudnić