W dniach 3-4 września, w Ostródzie odbyła się VII i VIII runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Przy pięknej pogodzie, na bardzo dobrze przygotowanej trasie zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności rajdowo-crossowe. Rywalizacja trwała 1,5 godziny i odbywała się na odcinku toru crossowego, leśnego (typowo endurowego) oraz na ściernisku.

Zawodnik Kwidzyńskiego  Klubu Motorowego – Maciej Brzezicki dwa razy stanął na podium w klasie Junior 85, a jego młodszy kolega Marcel Pipczyński zajął dwukrotnie 4 miejsce.

Klasę Senior reprezentowali: Sylwester Jędrzejczyk (2 razy zajął V miejsce) oraz Roman Ulenberg (6 i 7 miejsce). W klasie Masters wystąpił Jeremiasz Mandecki (2 razy zajął 6 miejsce).

W klasyfikacji klubowej KKM umocnił swoją pozycję v-ce lidera Mistrzostw Polski.

W ocenie zawodników, działaczy i sędziego zawody były przygotowane bardzo profesjonalnie. Kolejne rundy cross-country zawodnicy KKM rozegrają w Ziębicach pod koniec września.