A A+ A++

Skierowany jest do samorządów, które prowadzą politykę prorodzinną i chcą się podzielić swoim doświadczeniem – informuje Barbara Socha, podsekretarz stanu w resorcie.

– Konkurs skierowany jest do gmin w 5 kategoriach, tzn. do gmin wiejskich, wiejsko-miejskich, a także miejskich dużych, średnich i małych. W każdej z tych kategorii będziemy przyznawać tytuł samorządu roku, samorządu profamilia, czyli samorządu, który stawia rodzinę w centrum swojej uwagi – mówi wiceminister.

Jak dodaje Barbara Socha- obecnie wiele polskich samorządów, myśląc o opiece nad rodziną, bierze pod uwagę tylko opiekę nad kobietami w ciąży i wspieranie pieczy zastępczej.

– W Polsce można już znaleźć przykłady gmin, które, planując inwestycje infrastrukturalne i inne, myślą o tych inwestycjach i tych zmianach w kategoriach tego, czy te zmiany wspierają rodzinę, czy służą rodzinom i poprawiają możliwości, np. w dojeździe do pracy, odbieraniu dzieci ze szkoły, w organizacji czasu wolnego, czy rekreacji. To jest ta polityka prorodzinna, o którą nam chodzi – zaznacza wiceminister Barbara Socha. 

Zgłoszenia w konkursie „Samorząd Pro Familia 2021” można składać do 31. marca. Samorządy mogą zgłaszać się same lub za pośrednictwem organizacji działających na ich terenie, wypełniając specjalną ankietę aplikacyjną.

Obok konkursu, jak zapowiada Barbara Socha, resort rodziny będzie realizował program pilotaży, w ramach którego pomoc ekspercką uzyskają gminy zgłaszające chęć tworzenia lokalnej strategii polityki prorodzinnej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHolandia. Połowa nowych zakażeń koronawirusem to wariant brytyjski
Następny artykułWydarzenia na niebie – luty 2021