A A+ A++

Uważni obserwatorzy światowej sceny gamingowej z dużą pewnością wiedzą, że nieco przed rokiem w Chinach wprowadzono nowe zasady. Zgodnie z nimi, nieletni mają dostęp do sieciowych gier wideo wyłącznie przez trzy godziny tygodniowo. Co ważne, nie są to dowolne godziny. Grać można wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta, w dodatku wyłącznie między godziną 8 a 9 wieczorem. Dziś chińscy oficjele chwalą się, że obostrzenia przyniosły spory skutek.

Minął ponad rok od wprowadzenia limitów dla chińskich graczy. Dziś chińscy oficjele ogłosili, że przyniosły one świetne rezultaty.

Minął już rok od wprowadzenia obostrzeń dla chińskich graczy oraz internautów. Jakie przyniosły skutki? [1]

Chiny wprowadzą nowe prawo. Dostęp dzieci do gier wideo możliwy tylko 3 godziny tygodniowo

China Game Industry Group Committee we współpracy z China Game Industry Research Institute opublikowało właśnie raport, w którym informuje, iż wprowadzone w ubiegłym roku limity przynoszą oczekiwane skutki. Oczywiście limity nie były jedyną formą gamingowych obostrzeń. Zakazy dotknęły także streamerów, a także zwyczajnych internautów. Wszystkie one wprowadzone były po to, by walczyć z uzależnieniem od nowych technologii, która zdaniem chińskich oficjeli jest niczym innym, jak tylko “opium dla duszy”.

Minął już rok od wprowadzenia obostrzeń dla chińskich graczy oraz internautów. Jakie przyniosły skutki? [2]

Zakaz streamowania dla osób poniżej 16 roku życia. Chiny nie ustępują w utrudnianiu życia młodym graczom

We wspomnianym raporcie (za Reutersem) czytamy, że aż 75% młodych ludzi stosowało się do limitów i zakazów. Chiński rząd podziękował z tej okazji takim gigantom technologicznym jak Tencent czy NetEase, które udostępniły narzędzia, które to sprzyjały wprowadzeniu limitów. O ile jednak Tencent czy NetEase poradzą sobie nawet w czasach, gdy zainteresowanie gamingiem jest w Chinach mniejsze, to nie można tego powiedzieć o mniejszych podmiotach. Mówi się mianowicie, że ostatnie miesiące w Chinach sprawiły, że z kraju zniknęło aż 14 tysięcy studiów przygotowujących gry.

Źródło: Reuters

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudują nowy przystanek kolejowy w Świdnicy. Prace pochłoną blisko 5 mln złotych [FOTO]
Następny artykułUjawniono pensje 10 najlepiej zarabiających kierowców F1 w sezonie 2022