A A+ A++

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu wielu instytucji. W to wliczają się również urzędy. Wszystko wskazuje jednak na to, że jak na razie nie ma większych utrudnień z rejestracją pojazdów – donosi IBRM Samar.

Z początkiem listopada premier Mateusz Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia mające na celu skuteczniejszą walkę z wirusem COVID-19. Pojawiła się jednak obawa, że podobnie jak na wiosnę, nie będzie możliwości zarejestrowania samochodu. Na chwilę obecną nic nie wskazuje, aby w tym zakresie były jakieś utrudnienia. – Od 22 kwietnia mieszkańcy znowu mogą załatwiać wszystkie sprawy dotyczące rejestrowania pojazdów, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie. Od 18 maja również poprzez system rezerwacji internetowych. Realizacja wszystkich miejskich usług może wiązać się z ograniczeniami wynikającymi z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wypełnienia wytycznych sanitarnych, takimi jak: ograniczanie liczby klientów przebywających w siedzibie urzędu, obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa itp. – wylicza w odpowiedzi nadesłanej do IBRM Samar Karolina Gałecka, rzecznik Prasowy Urzędu Miasta St. Warszawy.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie łatwiej dla kierowców. Te przepisy się zmienią

IBRM Samar dopytał również czy wydłuży się czas obsługi i rejestrowania auta? W odpowiedzi zaznaczono, że konieczność wcześniejszej rezerwacji wizyty wpłynęła w warszawskich wydziałach komunikacji na wydłużenie czasu oczekiwania na zarejestrowanie auta. Dodano również, że to nie wpłynęło na zmniejszoną liczbę rejestracji aut oraz wydawanych dowodów rejestracyjnych. Zaznaczono również, że w porównaniu do marca i kwietnia, warszawiacy mogą odbierać dowody rejestracyjne bez konieczności wcześniejszej rezerwacji wizyty. Z kolei urzędnicy z Wrocławia stwierdzili, że podobnie jak wiosną, również teraz „nie zamknął się na potrzeby mieszkańców, którzy potrzebowali m.in. zarejestrować swój pojazd” – podaje IBRM Samar.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu sprowadzonego z terytorium państw UE do 31 grudnia 2020 r. został przedłużony z 30 do 180 dni.

– Zanotowaliśmy natomiast większą liczbę zgłoszeń dotyczących przyczep kempingowych i stojaków rowerowych z tablicami rejestracyjnymi. Tych spraw przybyło. Od początku pandemii miasto Wrocław udostępnia narzędzia, które pozwalają i ułatwiają załatwienie sprawy bez konieczności wizyt w urzędach albo zmniejszeniu ich częstotliwości – mówi dla IBRM Samar Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Wrocławia.Filipowski zaznaczył również, że w Centr … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKwarantanna w pigułce. Kto i kiedy na nią trafi? Ile trwa?
Następny artykuł“Ewentualny spadek będziemy mogli obserwować po tym okresie”. Ekspert o efekcie wprowadzenia nowych obostrzeń