A A+ A++

– Dotrzymujemy słowa. Dziś przekazaliśmy na konto gminy Nowy Targ milion złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na zasiłki dla poszkodowanych podczas pożaru w Nowej Białej. Trafią one do 5 rodzin, które straciły swoje domy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Zrobimy wszystko, aby te rodziny szybko stanęły na nogach i odzyskały to, co zabrał im pożar: poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa – dodaje. – Tak, jak podkreślił pan premier Mateusz Morawiecki: nie zostawimy ich samych. Jesteśmy gotowi do przekazywania kolejnych środków – dla rodzin, których domy wymagają remontów.

Całkowitemu spaleniu lub zniszczeniu podczas pożaru w Nowej Białej uległo 5 domów. Te budynki niestety nie nadają się do zamieszkania i muszą zostać rozebrane. Na ich odbudowę każda z rodzin może otrzymać z budżetu państwa zasiłek celowy w wysokości do 200 tysięcy złotych. Wczoraj otrzymaliśmy wniosek gminy Nowy Targ opiewający na kwotę miliona złotych na pomoc dla tych rodzin. Środki od rana są na koncie samorządu.

Szereg domów mieszkalnych uległo w pożarze różnego rodzaju uszkodzeniom. Z szacunkowych informacji GOPS w Nowym Targu wynika, że 11 domów nadaje się do remontu, a remont będzie polegał głównie na zmianie pokrycia dachowego. Zasiłki z budżetu państwa w takich sytuacjach mogą wynieść od 20 do 100 tys. zł. W przypadku 7 domów konieczne będą mniejsze naprawy i remonty czy też osuszenia. Na tego typu drobniejsze prace poszkodowane rodziny mogą otrzymać zasiłki w wysokości do 20 tys. zł. – Jesteśmy gotowi do płynnego przekazywania kolejnej transzy środków na te zasiłki, zaraz po otrzymaniu wniosku gminy – dodaje wojewoda.

Małopolski Urząd Wojewódzki, oprac. r/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodkarpaccy terytorialsi rywalizowali na zawodach w Bieszczadach
Następny artykułAlienacja rodzicielska. Problem dzieci i rozwodzących się rodziców