A A+ A++fot. Gwardia Wrocław


– Teraz wszystko trzeba wyzerować. Sezon zasadniczy przeszedł do historii. Zespoły mają przed sobą fazę play-off, najważniejszą część rywalizacji. Mecze będą ciekawe – mówił w rozmowie z pzps.pl Mikołaj Mariaskin, trener pierwszoligowego Sokoła & Hagric Mogilno, który uplasował się w fazie zasadniczej na drugiej pozycji w tabeli i w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z siódmym San-Pajdą Jarosław.

Trener zadowolony

Mikołaj Mariaskin jest zadowolony z postawy swego zespołu w fazie zasadniczej sezonu. – W 26 meczach odnieśliśmy 21 zwycięstw – powiedział. – Przed rozpoczęciem rozgrywek taki bilans brałbym w ciemno. W trakcie rywalizacji zespół walczył z różnymi problemami zdrowotnymi i tym bardziej należą się brawa zawodniczkom, które pokazały charakter oraz wysokie indywidualne umiejętności. Doświadczone zawodniczki spełniły oczekiwania wobec nich. Zmienniczki również wywiązały się ze swojej roli – kontynuował.  Trener Sokoła & Hagric Mogilno dodał, że jego podopieczne były wysoko w klasyfikacjach statystycznych i wielu trenerów pierwszoligowych zespołów chciałoby je mieć w swoich szeregach.

Pierwszy mecz play-off siatkarki Sokoła & Hagric rozegrają w sobotę 6 kwietnia u siebie (początek o godzinie 17:00). Rewanż odbędzie się tydzień później w Jarosławiu. Gospodyniami ewentualnego trzeciego spotkania będą znowu podopieczne Mikołaja Mariaskina.

Mogilnianki faworytkami

W pierwszej rundzie play-off rozgrywek ligowych zwykle rolę faworyta przydziela się drużynie wyżej sklasyfikowanej. W przypadku tej pary więcej szans daje się ekipie z Mogilna. Jednak Mikołaj Mariaskin przestrzega przed takim stawianiem sprawy. – Skład czołowej ósemki pierwszej ligi kobiet jest mocny. Jest kilka wyrównanych zespołów. Spodziewam się ciekawej rywalizacji. Mogą też być zaskakujące rozstrzygnięcia – przyznał Mikołaj Mariaskin.

Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej Sokół & Hagric Mogilno wygrał u siebie z zespołem z Jarosławia 3:2 i przegrał na wyjeździe 0:3.Byliśmy wtedy po ciężkiej podróży, ale nie zmienia to faktu, że rywalki były dużo lepsze – podkreślił trener siatkarek z Mogilna.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDragon's Dogma 2 notuje świetną sprzedaż. Capcom ujawnia wyniki
Następny artykułЕсть один фактор, который может вызвать наступление на Харьков