A A+ A++

W ubiegłym roku krośnieńscy policjanci otrzymali ponad pół tysiąca zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zapewniają, że każdy wpis został zweryfikowany.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała w 2016 roku. Nie tylko policjanci dobrze oceniają jej funkcjonowanie. O tym, że jest potrzebna świadczy ilość wpisów.

W 2020 roku mieszkańcy Krosna i powiatu wskazali łącznie 594 zagrożenia, które w ich ocenie miały wpływ na poziom bezpieczeństwa.

Najczęściej zgłaszane nieprawidłowości dotyczyły parkowania pojazdów, przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej – wylicza asp. sztab. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Rzecznik krośnieńskiej policji zaznacza, że są to istotne problemy, czy zagrożenia z punktu widzenia mieszkańca osiedla, miejscowości, gminy.

Każde zagrożenie jest weryfikowane, na każde musimy w jakiś sposób zareagować – tłumaczy asp. sztab. Paweł Buczyński.

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Obsługa interaktywnej mapy, która dostępna jest TUTAJ, jest bardzo prosta. Wystarczy zaznaczyć na niej miejsce i wybrać rodzaj zagrożenia. Zgłoszenia są anonimowe.

Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach – tłumaczy asp. sztab. Paweł Buczyński. – Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację.

W każdej komendzie jest koordynator, który zajmuje się obsługą mapy. – To on kieruje sprawy do konkretnych wydziałów – tłumaczy asp. sztab. Paweł Buczyński. – Jeśli  na przykład zgłoszenie dotyczy nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wówczas działają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, natomiast jeśli mają charakter bardziej porządkowy to zajmują się tym dzielnicowi bądź policjanci Wydziału Patrolowego.

Policja zaznacza, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji.W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – mówi Paweł Buczyński.

tom

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożar za pożarem w Starem Bystrem (zdjęcia)
Następny artykułCzynsze dla przedsiębiorców obniżone do końca marca. Ich sytuacja jest gorsza niż jesienią, a rząd nie pomaga