A A+ A++

Dożynki parafialne odbyły się w miniony weekend w Kochanowie. Mieszkańcy Kębłowa i Kochanowa, korzystając z prawdziwie letniej pogody, podziękowali za owoce pracy rolników.

Całe rodziny przybyły do Kochanowa, by korzystając z wymarzonej aury, wraz z rolnikami, uroczyście podziękować za minione żniwa.

Jak zwykle Kębłowo i Kochanowo wspólnymi siłami zorganizowali wspaniałą imprezę. Podobnie jak na dożynkach gminnych, na których mieli silną reprezentację, tak i tu, zmobilizowali się, by wspólnie w przyjaznej atmosferze spędzić czas. Jest to również okazja do podziwiania talentów najmłodszych mieszkańców, którzy nie mieli okazji zaprezentować się na większych imprezach — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino

W organizację wydarzenia zaangażowało się wielu mieszkańców dwóch sołectw.

Organizację dożynek rozpoczął wiele lat temu poprzedni sołtys. Co roku staramy się kontynuować tę wspaniałą tradycję co roku świętując dożynki parafialne. Tradycyjnie, przede wszystkim chcemy podziękować Bogu za plony – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Łucja Tokarska, sołtys Kochanowa

Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminy Luzino, zespół taneczny z klubu tanecznego Dora Dance, Kabaret Kuńda i teatr Zymk.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułForum Krynica: boty jeszcze długo nie zastąpią pracowników bankowych