Piłkarze Stali Mielec pokonali dziś (18.06) na własnym boisku Stomil Olsztyn i umocnili się na szczycie I-ligowej tabeli. Jedyny gol spotkania padł po golu samobójczym.

W pierwszej połowie przewagę mieli mielczanie, ale wszystko wyłapywał bramkarz Stomilu. W 44. minucie popełnił jednak błąd po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartosza Nowaka (na zdjęciu).

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy drugą żółtą kartkę za faul dostał Mateusz Bodzioch i wyleciał z boiska. Osłabieni gospodarze oddali pole rywalom. Ci zaatakowali dość zdecydowanie, ale brakowało im skuteczności i zwykłego szczęścia. Na stanowisku był również bramkarz Stali, Rafał Strączek.

Dzięki temu zwycięstwu mielczanie awansowali na drugie miejsce, mając tyle samo punktów co lider. Nad czwartym miejscem Stal ma już 7 punktów przewagi. Ekstraklasa jest coraz bliżej.

W następnej kolejce mielecka Stal zmierzy się na wyjeździe z GKS Bełchatów (12. miejsce w tabeli). Mecz ten odbędzie się w niedzielę (21.06), o godzinie 15:00.