A A+ A++

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,16 proc. do 4,3960 USD za funt.

Prezydent USA Joe Biden i przywódca Chin Xi Jinping odbyli we wtorek nad ranem swoje pierwsze wirtualne spotkanie na szczycie, co sygnalizuje, że “zimne” stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami wykazują oznaki “rozmrożenia”.

Inwestorzy liczą, że po spotkaniu Biden-Xi osłabną napięcia, które narosły między tymi dwiema największymi gospodarkami na świecie w wielu ważnych kwestiach, w tym ceł, sankcji i praw człowieka.

Strona amerykańska przymierza się, aby złagodzić niektóre cła nałożone na chiński eksport, a kwestia obniżki taryf była jednym z głównych żądań, jakie Pekin wysuwał wobec Waszyngtonu.

USA mogą zaakceptować takie działania wobec Chin, zwłaszcza że rosnąca w Stanach Zjednoczonych inflacja staje się poważnym problemem zarówno gospodarczym, jak i politycznym.

Eksperci wskazują jednak, że zbyt optymistyczne jest oczekiwanie, iż szczyt Biden-Xi przyniesie natychmiastowe obniżenie ceł na towary sprowadzane do USA z Chin.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 38 USD i kosztowała 9.673,00 USD za tonę.

Reklama


PAP - mini

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGilowice: Żywieckie Amazonki organizują spotkanie „Onkologia bez tajemnic”
Następny artykułPark Źródliska z nową iluminacją zaliczył rekord za weekend otwarcia. A szykuje się kolejna – na Piotrkowskiej