A A+ A++

“Pamięta czasy Mieszka I” – tak Jacek Sasin zachwalał miecz, który sprezentował ojcowi Tadeuszowi Rydzykowi podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wręczał go wraz z prezesem Enei, gdyż to fundacja państwowej spółki energetycznej miała sfinansować zakup artefaktu, które cenę oszacowano na 250 tys. zł. 

Miecz Sasina zawisł nad głową ojca Rydzyka? Śledczy badają sprawę
fot. @SasinJacek / / Twitter

Prokuratura rejonowa w Warszawie, która zajmuje się wyjaśnieniem przepływów finansowych w Fundacji Enea, przygląda się zakupowi miecza.

Teraz, zgodnie z informacjami, do których dotarł “Fakt”, ekspert zbada, czy zakupiona na aukcji broń z niemieckiej kolekcji, jest autentyczna czy może okaże się podróbką.

Jak zapowiadali darujący, miecz książęcy miał pochodzić z okresu od ok. 950 do ok. 1050 roku. 

Broń miała znaleźć się na wystawie Muzeum “Pamięć i Tożsamość”. Placówka na razie nie skomentowała sprawy. 

opr. aw

Źródło:
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o
Formularz komentarzy gromadzi Twoje imię/nick, adres e-mail i treść, aby umożliwić nam śledzenie komentarzy umieszczanych w witrynie. Przeczytaj i zaakceptuj Warunki korzystania z naszej strony internetowej i Politykę prywatności, aby opublikować komentarz.

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułАнатолич жестко прошелся по Анастасии Приходько, которая защищает русский язык (видео)
Następny artykułRecenzja Steelseries Aerox 3 Wireless Gen2 – Niby to samo, ale trochę inaczej. Nowa wersja popularnej myszki dla graczy