A A+ A++

Grand Theft Auto 6 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Rockstar Games wciąż nie ujawnił oficjalnych informacji o grze nie mówiąc już o dacie premiery. Przed szereg wyszedł jednak Microsoft, który prawdopodobnie ujawnił termin.

O dacie premiery GTA 6 mówi się dużo, a leakerzy podają różne terminy. Wciąż nie mogliśmy liczyć na wiarygodne źródło, do czasu, bowiem teraz Microsoft najpewniej wygadał się i zdradził, kiedy zagramy w najnowszą odsłonę popularnej serii. Obecnie trwają kontrole przejęcia Activision Blizzard przez producenta Xboxów, o czym napisano i nadal pisze się wiele. Dokumentacja przesłana do poszczególnych organów regulacyjnych dostarcza nie tylko ciekawych informacji o tej sprawie, ale również rzeczach z nią niezwiązanych takich jak przybliżona data wydania Grand Theft Auto 6. Według dokumentu, który Microsoft przesłał do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) debiut GTA 6 ma nastąpić w 2024 roku.

Jak ujawnił Microsoft w dokumentacji przesłanej do CMA GTA 6 ma zadebiutować w 2024 roku.

“Bardzo oczekiwane GTA 6 ma zostać wydane w 2024 r.” – czytamy we fragmencie dokumentu. Microsoft przytacza w nim aktualny stan branży gier i broni kupna Activision Blizzard twierdząc, iż Activision w rzeczywistości posiada dominującą pozycję na rynku, natomiast różne studia w tym Rockstar Games przygotowują się do wielkich premier, powołano się tutaj właśnie na przykład Grand Theft Auto 6. Jest to jak na razie najpewniejsze źródło, które ujawniło datę nadejścia szóstej części serii Rockstar Games. Studio nie podało jednak oficjalnego terminu, dlatego mimo wszystko trzeba podchodzić do tego z dystansem. Z drugiej strony korporacja z Redmond powinna mieć dobrą wiedzę odnośnie produkcji Rockstara.

Jest realne, że Microsoft ma sprawdzoną wiedzę na temat planów Rockstar Games dotyczących GTA 6, ale możliwe jest również, że odnosi się wyłącznie do publicznie dostępnych raportów i plotek, w których często wymienia się właśnie rok 2024 jako moment nadejścia szóstki. Jednak fakt, że Microsoft podzielił się tymi twierdzeniami w oficjalnym raporcie, bez ich kwestionowania, wydaje się sam w sobie godny uwagi. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu Rockstar walczył z ogromnym przeciekiem związanym z GTA 6, w wyniku którego do sieci wrzucono fragmenty rozgrywki z wczesnego wydania produkcji.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWładzom firmy Motor Sicz zarekwirowano starożytne ozdoby i kolekcjonerskie samochody
Następny artykułMatka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami