A A+ A++

W zeszłym tygodniu odbyło się wewnętrzne spotkanie pracowników Microsoft Gaming, podczas którego Phil Spencer miał odnieść się do burzliwej kwestii poruszanej wielokrotnie w ostatnim czasie. Szef dywizji miał potwierdził, że Xbox nie zamierza zrezygnować z tworzenia konsol.

W najbliższych dniach Microsoft ma przedstawić nową strategię działania, najprawdopodobniej równocześnie zapowiadając udostępnienie produkcji first-party na konsolach PlayStation i Nintendo. Otwarcie się na kolejne platformy przez amerykańską korporację jest jednym z najbardziej komentowanych tematów ostatnich tygodni.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najnowsze plotki oraz doniesienia podobno niezwykle mocno wpłynęły nie tylko na fanów Xboksa, ale również na pracowników Microsoftu, co nie mogło pozostać bez reakcji włodarzy przedsiębiorstwa. Phil Spencer spotkał się z przedstawicielami firmy, by ich uspokoić.

Podczas wewnętrznego spotkania szef miał potwierdzić dwa ważne szczegóły – Microsoft nie zamierza zrezygnować z produkcji własnych konsol, a Xbox nadal pozostanie częścią rozwijanej strategii. Firma najwidoczniej dąży do oferowania swoich produkcji na „wiele rodzajów urządzeń”.

(FYI) Phil Spencer zorganizował wewnętrzne spotkanie, aby zapewnić pracowników o przyszłości konsol Xbox

“Firma zorganizowała wewnętrzne wtorkowe spotkanie, na którym Spencer powiedział pracownikom, że nie ma planów zaprzestania produkcji konsol, a konsole Xbox będą nadal częścią strategii obejmującej wiele rodzajów urządzeń”.

Jak wiadomo już teraz Microsoft oferuje gry na różnorodny sprzęt – projekty tworzone przez studia first-party debiutują na Xboksach, komputerach osobistych oraz w chmurze. Czy jednak część tytułów trafi w przyszłości na PlayStation 5 i Nintendo Switcha (lub jego następcę)? Najprawdopodobniej przekonamy się już wkrótce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTest Panasonic TX-65MZ1500E – 65-calowy telewizor 4K z matrycą Master OLED Pro, NVIDIA G-SYNC oraz AMD FreeSync
Następny artykułРоссия ударила “шахедами” по Днепропетровской области. Прилеты по подстанции, блэкаут