A A+ A++

Microsoft za wszelką cenę chce przejąć Activision Blizzard, więc w oficjalnym dokumencie Competition and Markets Authority znajdziemy nawet całe oświadczenie amerykańskiej korporacji, która podkreśla, że Call of Duty nie jest w zasadzie wyjątkowe.

Sony za wszelką cenę chce zatrzymać Call of Duty na konsolach PlayStation, a jednocześnie uniemożliwić udostępnianie gier z tej serii w Xbox Game Pass. Japończycy stale wychwalają IP Activision twierdząc, że to właśnie ten tytuł generuje na konsolach PlayStation znakomite rezultaty, a zupełnie inaczej do tematu podszedł Microsoft. 

Tom Henderson na łamach Insider Gaming przedstawił fragment z ostatniego oświadczenia Microsoftu w sprawie przejęcia Activision Blizzard, w którym producent Xboksów wspomina o serii Call of Duty:

„Call of Duty nie jest też wyjątkowe w porównaniu z wieloma innymi grami, które są uwielbiane przez graczy na całym świecie, o czym świadczą rankingi użytkowników, branży i mediów społecznościowych”.

Następnie korporacja wymienia cztery przykłady, które mają potwierdzić, że gry z serii Call of Duty tak naprawdę nie otrzymują żadnych nagród oraz nie zgarniają znakomitych ocen:

„Call of Duty jest systematycznie wyprzedzane w plebiscytach użytkowników PlayStation (np. Sony w corocznym plebiscycie “gra roku” stale wymienia gry inne niż Call of Duty jako “grę roku” lub “najbardziej oczekiwaną grę”)”.

„Call of Duty jest systematycznie wyprzedzane w punktacji Metacritic (np. Call of Duty: Black Ops Cold War zajęło 18 miejsce w 2020 roku (126 lokata w historii), a Call of Duty: Vanguard zajęło 73 miejsce w 2021 roku (159 lokata w historii))”.

„Call of Duty jest systematycznie wyprzedzane w branżowych recenzjach najlepszych gier (np. recenzje publikowane przez IGN, USA Today, Business Insider, Game Rant i innych)”.

„Call of Duty nie napędza rozmów w mediach społecznościowych. W sieci pojawiło się ponad. 2,4 miliarda tweetów na temat gier w 2021 roku, a mimo to żaden tytuł Call of Duty nie znalazł się w pierwszej dziesiątce „Najczęściej omawianych gier wideo” na Twitterze w zeszłym roku”.

Trudno nie zgodzić się, że Call of Duty nie zgarnia znakomitych ocen, nie cieszy się serią wielkich nagród, a pewnie nawet nie gromadzi wyjątkowo ciekawych rozmów, ale mimo wszystko to nie umniejsza jednemu – ta seria cieszy się gigantycznym zainteresowaniem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak udekorować niedoskonałą choinkę?
Następny artykułMicrosoft wygadał się? Poznaliśmy możliwą datę premiery GTA 6