A A+ A++

​Książę Harry złożył pozew o zniesławienie członka rodziny królewskiej przez Associated Newspapers, jednego z największych brytyjskich wydawców. Chodzi o chętnie opisywaną sprawę ochrony księcia Harrego i tego, że rzekomo domagał się by zapewniono mu obstawę podczas wizyty na Wyspach.

Książę Harry pozywa wydawcę “Daily Mail”

Książę Harry twierdzi, że został zniesławiony przez tabloid “Daily Mail”. W ubiegłym roku syn króla Karola III pozwał wydawcę tabloidu za artykuł z lutego 2022: “Tak Harry próbował utrzymać w tajemnicy swoją prawną walkę z rządem o ochroniarzy”. 

Autorzy artykułu napisali, że  Harry próbował zachować w tajemnicy szczegóły swojej batalii prawnej, w której domagał się przywrócenia policyjnej ochrony należnej członkom rodziny królewskiej. Kiedy Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej i osiedli w Stanach Zjednoczonych odebrano im przywilej posiadania ochrony państwowej. Książę twierdził jednak, że gdy jest w Wielkiej Brytanii to nadal powinien mieć ochroniarzy

Zdaniem tabloidu nie chodziło jedynie o obstawę radiowozów, lecz o całe zaplecze służb specjalnych i wywiadowczych, które na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem członków rodziny królewskiej. Książę opłaca z własnej kieszeni ochronę, ale jest ona niewystarczająca. Podkreślają, że brak ochrony policyjnej wiąże się dla nich ze zbyt dużym ryzykiem osobistym.

“Książę i księżna Sussexu osobiście finansują prywatny zespół ochrony dla swojej rodziny, ale ta ochrona nie może zastąpić niezbędnej ochrony policyjnej potrzebnej podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. W przypadku braku takiej ochrony książę Harry i jego rodzina nie są w stanie wrócić do swojego domu” – pisał wówczas w oświadczeniu przedstawiciela prawnego Harry’ego.

Prawnicy żądają orzeczenia bez procesu

Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa już zdążył orzec, że  działanie wydawcy było zniesławiające. Teraz prawnicy księcia Harry’ego chcą, by sąd orzekł na jego korzyść bez konieczności przeprowadzania procesu. Ich argumenty  sprowadzają się do jednego: żądają oni “osłabienia prawa gazety do komentowania”.

Pozew przeciwko wydawcy. Chodzi o podsłuchy

Książę Harry jest także jednym z celebrytów, którzy pozywają Associated Newspapers za rzekome naruszenie prywatności. Chodzi o włamania do telefonów. Osobny pozew przeciwko AN wydawcy również innego tabloidu “The Mirror” złożyli  Elton John z partnerem Davidem Furnishem, aktorka i modelka Elizabeth Hurley, aktorka i projektantka mody Sadie Frost oraz Doreen Lawrence. Przesłuchanie w tej sprawie ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz też:

Książę Harry się wścieknie. Netflix wywinie mu TAKI numer w “The Crown”

Meghan boi się przyjechać na koronację króla Karola? Wyciekły szczegóły

Król Karol III wściekł się na Harry’ego. Planuje zemstę za serial(e) Netflixa

“Harry i Meghan”: serial Netfliksa to jedna wielka manipulacja? Dziennikarze dostrzegli kolejne przekłamania

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak ta mała przezroczysta rybka nabiera kolorów?
Następny artykuł“Kasta” murem za sędzią Knobel! Jest mocna odpowiedź