A A+ A++

​Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w Łodzi kierowcę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że 40-latek ma pięć czynnych zakazów kierowania pojazdami, w tym trzy dożywotnie i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jak przekazała PAP w czwartek st. asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, w środę rano na ul. Przybyszewskiego patrol z grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas kontroli okazało się też, że 40-latek nie miał prawa jazdy. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych i odkryli, że ma on pięć czynnych zakazów kierowania pojazdami, w tym trzy z nich są zakazami dożywotnimi. Dodatkowo dowiedzieli się, że 40-latek jest poszukiwany przez sądy do odbycia kary pozbawienia wolności.

“W rozmowie z policjantami mężczyzna zaznaczył, że to nie koniec jego kłopotów, ponieważ obecnie toczą się wobec niego kolejne sprawy karne, m in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tym razem jednak był trzeźwy” – dodała Boratyńska.

Za popełnione wykroczenie 40-latek ukarany został mandatem karnym. Jego samochód trafił na policyjny parking, a kierowca został zatrzymany i niebawem trafi za kratki. Wkrótce ma usłyszeć zarzut związany z niestosowaniem się do zakazów sądowych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułKsiądz Natanek przeszedł z pochodem przez “pogańską” Warszawę. Pomimo kary suspensy
Następny artykułKaczyński „w amoku pracy zapomina, że musi jeść”. Dyrektor biura opowiada o pracy prezesa PiS