A A+ A++

Shutterstock

Inwestor hotelu Mercure Sosnowiec właśnie złożył wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Teatralnej – podaje sosnowiec.wyborcza.pl.

Jak wynika z dokumentacji, budynek miałby mieć pięć pięter od strony ulicy Teatralnej i sześć pięter w skrzydle od strony ulicy Kołłątaja. Łącznie zaprojektowano w nim ponad 110 pokoi, w tym m.in. dwu- i czteroosobowe apartamenty, trzy pokoje dostosowane do potrzeb gości z niepełnosprawnościami oraz jeden apartament Konsul. Przewidziano również strefę spa z saunami oraz elegancką część barową i restauracyjną.

Właścicielem działki ze szkołą, w miejscu której ma powstać czterogwiazdkowy hotel Mercure Sosnowiec, jest Mohammed Omar Faruque, konsul honorowy Ludowej Republiki Bangladeszu, znany sosnowiecki przedsiębiorca. Nieruchomość kupił od miasta za 2,4 mln zł z zastrzeżeniem, że w ciągu trzech lat ma postawić w tym miejscu hotel. Inwestor złożył wcześniej wniosek o wyburzenie budynku szkoły, ale do dziś nie został on rozpatrzony, teraz złożono wniosek o pozwolenie na budowę.

EEC On-line

Retransmisja sesji:

EEC Online – Sesja: Rynek nieruchomości komercyjnych – koniunktura, inwestycje, klient

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPowiat Kościerski. Odnawiają PCM Garczyn
Następny artykułOGŁOSZENIE O ROKOWANIACH