A A+ A++

Kolejny już raz na łąkach hubalowych w Jaśle (przy ul. Sroczyńskiego), czyli w miejscu, gdzie major Henryk Dobrzański „Hubal” pobierał nauki jazdy konnej odbędzie się memoriał poświęcony jego osobie. Tym razem zapraszamy w niedzielę, 13 sierpnia.

Już od godziny 15 będzie można zobaczyć plenerową wystawę zatytułowaną „Jaślanie dla niepodległej”, a nieco później bo od 15.30 pokazy grup rekonstrukcyjnych. Podsumowaniem memoriału będzie widowisko historyczne „Śladami ojców naszych” (godz. 17), które w skrócie przedstawi wydarzenia lat 1914-1920, które miały miejsce na naszej ziemi, a związane były właśnie z odzyskaniem niepodległości. Zaprezentowane zostaną zatem m.in. elementy potyczki między gimnazjalistami jasielskimi a wojskami bolszewickimi oraz scena związana ze ściąganiem orała austriackiego z gmachu jasielskiego starostwa.  

Organizatorem wydarzenia, które zostało dofinasowane ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, jest Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.

UM w Jaśle

Napisany dnia: 04.08.2023, 15:13

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejny sukces Przemysława Koneckiego
Następny artykułNowe fakty w sprawie tragedii w Jordanowie. Dwóch nastolatków zmarło wskutek zażycia substancji psychoaktywnych? Mieszkańcy zszokowani