Podczas zawodów centralnych na łódzkiej pływalni po raz kolejny swoją klasę potwierdziła jedna z najbardziej obecnie utytułowanych zawodniczek w Polsce kategorii Masters czyli Anna Duda, zwyciężając na dystansach 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym oraz zajmując 2. pozycję w rywalizacji na dystansach 50 m stylem motylkowym oraz 50 m stylem dowolnym. Znakomicie zadebiutował na tych zawodach Szymon Lindner, który zajął 1. miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym, 2. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz miejsce 3. na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Natomiast podczas Mistrzostw Śląska na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk” w kategorii juniora młodszego świetnie zaprezentował się Kamil Kurzak (rocznik 2004), który zwyciężył na dystansie 50 m stylem grzbietowym, miejsce 2. zajął rywalizując na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz stanął na najniższym miejscu podium po wyścigu w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Bardzo dobre zawody zaliczył również Kacper Duda (syn Ani, rocznik 2005), który dwukrotnie zajął 3. miejsce na dystansach 200 m stylem zmiennym oraz w konkurencji 100 m stylem dowolnym.

Zawody w Gliwicach były jednym z elementów przygotowań młodych pływaków RMKS-u do zbliżających się w grudniu Mistrzostw Polski w Opolu i Ostrowcu Świętokrzyskim.