Zawody w grupach wiekowych U14 oraz U16 zaliczane są do finałów Systemu Sportu Młodzieżowego organizowanego przez Ministerstwo Sportu. Zawodnicy z Województwa Śląskiego licznie stawili się na matach w Bochni i jednocześnie pokazali że są najlepsi w Polsce. Wiele kategorii wagowych zostało przez nich zdominowanych w całości od pierwszego do siódmego miejsca punktowego. Ogólnie punktowali zawodnicy z 16 śląskich klubów zdobywając łącznie 579 punktów we Współzawodnictwie Sportowym Ministerstwa Sportu. Zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy Łamator Racibórz wystartowali w pięcioosobowym składzie i zdobyli w sumie 4 medale.

Wyniki zawodników z Raciborza:

• Ignacy Kosmala – ZŁOTO kat. -46 kg. Gi (w kimonach) U14
  • Ignacy Kosmala – ZŁOTO kat. -46 kg. No Gi (bez kimon) U14
  • Olivier Roskosz – BRĄZ kat. -55 kg. Gi (w kimonach) U16
  • Kamil Tarnawski – BRĄZ kat. 69 kg. No Gi (bez kimon) Senior

Poza podium, lecz po bardzo mocnych walkach uplasowali się Jakub Kmiecik oraz Filip Beska.

Klub Sportowy Łamator pragnie bardzo podziękować rodzicom zawodników za wsparcie i pomoc oraz gorący doping. Wszystkich którzy chcieliby rozpocząć treningi brazylijskiego jujitsu zapraszamy na zajęcia dla początkujących – powiedział Michał Musioł z Łamatora.