Piłkarze Wisły Sandomierz wygrali 4-3 (1-2) w ostatnim sparingu przed nowym sezonem z trzecią drużyną ligi – Wólczanką Wólka Pełkińska. Bramki zdobyli Marcel Tyl, Mateusz Kuśmierczyk, Kamil Bełczowski i Bartosz Klockowski.

Zespół gości zdobył gola już w 3. minucie. Krzysztof Pietluch po dalekim wybiciu przejął piłkę na połowie wiślaków, po długim rajdzie trafił do bramki tuż obok interweniującego Damiana Pietrasika. W 19. minucie czujnością wykazał się Kamil Bełczowski, który przed szesnastką gości przejął futbolówkę, minął obrońcę i mocno uderzył. Strzał został zablokowany, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Marcela Tyla, który bez wahania pięknie uderzył z powietrza, dając wyrównanie. Jeszcze przed przerwą Pietluch, po dwójkowej akcji, ponownie strzelił bramkę.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli gospodarze, niestety brakowało dobrego wykończenia akcji. Jedną z okazji miał Miłosz Matuszewski, jednak będąc osamotniony kilka metrów od bramki, nie trafił czysto w piłkę  W 63. minucie Mateusz Kuśmierczyk wykorzystał niezdecydowanie defensorów Wólczanki, i po indywidualnej akcji trafił tuż pod poprzeczkę. Siedem minut później rzut karny wykorzystał Dawid Olejarka. Wisła odpowiedziała kolejnym trafieniem w 75. minucie. Po dalekim podaniu z głębi pola, Kamil Bełczowski w ładnym stylu przelobował bramkarza rywali. Kilka chwil później w szczęśliwych okolicznościach na listę strzelców wpisał się Bartosz Klockowski. Piłkarze Wólczanki mogli wyrównać, jednak wiślaków przed stratą gola uratowała poprzeczka.

26 lipca 2020, 11:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 4-3 Wólczanka Wólka Pełkińska
Marcel Tyl 19, Mateusz Kuśmierczyk 63, Kamil Bełczowski 75, Bartosz Klockowski 77 – Krzysztof Pietluch 3, 37, Dawid Olejarka 70 (k)

Wisła: 1. Damian Pietrasik (46, 12. Adam Polit) – Maciej Kołoczek (46, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 7. Marcin Sudy, 3. Adrian Kajpust (32, 13. Diel), 14. Daniel Chorab (46 Michał Wilk) – 10. Jarosław Piątkowski (46, 26. Bartosz Klockowski), 6. Marcel Tyl, 20. Mirosław Kmiotek, 8. Jakub Siedlecki, 11. Kamil Bełczowski (46, 17. Krzysztof Zawiślak) – 99. Jakub Mażysz (46, 15. Miłosz Matuszewski).

Wólczanka: (I połowa) Wiktor Bieniek – Dawid Wach, zawodnik testowany I, Mateusz Gul, Piotr Łazarz – Jakub Szczypek, Mateusz Podstolak, Kamil Bała – Rafał Dusiło, Krzysztof Pietluch, Kacper Durda. (II połowa) Piotr Pietryga – zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Michał Mazurek – zawodnik testowany IV, Dawid Olejarka, zawodnik testowany V – Mateusz Olejarka, Adrian Cybula, Kamil Matofij.

sędziował: Wojciech Stępień (Sandomierz).

W drużynie Wólczanki wystąpił były zawodnik Wisły – Mateusz Podstolak.

źródło: własne