Wisła Sandomierz wysoko przegrała 0-6 (0-1) z liderem swojej grupy ligowej – Wisłą Puławy w meczu kontrolnym.

Wiślacy na pierwszy w tym roku mecz udali się do Puław by zmierzyć się z liderem ligi – Wisłą. W wyjściowym składzie zagrali głównie piłkarze z poprzedniej rundy i dodatkowo trzech testowanych. W 8. minucie rywale wyszli na prowadzenie po trafieniu Adriana Paluchowskiego. Sandomierzanie mogli wyrównać w 18. minucie, jednak gospodarzy uratowała najpierw poprzeczka a potem słupek.

W drugiej części sparingu trener Rafał Wójcik przyglądał się kolejnej grupie zawodników testowanych, co szybko miało przełożenie na zmianę wyniku. W przeciągu czterech minut rywale zdołali zdobyć trzy bramki – dwukrotnie z rzutu karnego Bartłomiej Bartosiak i raz Emil Drozdowicz. W końcowych minutach puławska drużyna strzeliła jeszcze dwa gole – Mateusz Pielach i ponownie Drozdowicz.

W kolejnym meczu kontrolnym Wisła zagra przeciwko Stali Stalowa Wola. Spotkanie jest zaplanowane na sobotę godz. 11:00 w Stalowej Woli.

23 stycznia 2021, 12:00 – Puławy (boczne boisko stadionu MOSiR)
Wisła Puławy 6-0 Wisła Sandomierz
Adrian Paluchowski 8, Bartłomiej Bartosiak 47 (k), 51 (k), Emil Drozdowicz 48, 85, Mateusz Pielach 82

Wisła P.: Kacper Kołotyło (46 Piotr Owczarzak) – Dominik Cheba (68 zawodnik testowany I), Lukáš Kubáň (68 Krystian Puton), Mateusz Pielach, Dariusz Brągiel (68 Adam Gałązka) – Łukasz Kacprzycki (46 zawodnik testowany II), Borys Piotrowski (46 Marcel Kąkol), Krystian Puton (46 Bartłomiej Bartosiak), Kacper Kondracki, zawodnik testowany I (46 Tomasz Zając) – Adrian Paluchowski (46 Emil Drozdowicz).

Wisła S.: (skład wyjściowy) Damian Pietrasik – zawodnik testowany I, Adrian Kajpust, zawodnik testowany II, Mateusz Kuśmierczyk – Maciej Kołoczek, Marcel Tyl, zawodnik testowany III, Krzysztof Zawiślak, Bartosz Klockowski – Cezary Charszla. Grali także: Jakub Siedlecki, Diel Spring, Bruno Worotyński i zawodnicy testowani.