A A+ A++

W wielu domach łazienka pełni jednocześnie funkcję pralni. Wnętrze to powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby zapewnić sobie najwyższy komfort użytkowania i bezproblemowy dostęp do pralki czy pralko-suszarki. W tym artykule prezentujemy kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym pomieszczenie zyska na funkcjonalności.

Praktyczny aspekt to jedno, niemniej ważne są również walory estetyczne elementów wyposażenia łazienki. Z pomocą odpowiednich mebli w prosty sposób uzyskamy elegancki, cieszący oko wystrój, w którym każdy sprzęt AGD ma swoje miejsce.

Pralnia w łazience

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu naszych domów. Najczęściej „ląduje” w łazience lub – o ile dysponujemy dodatkowym metrażem – w wydzielonej pralni. Aby pralka i suszarka nie przytłoczyły pomieszczenia niemałymi gabarytami, warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie sprzętu. Ważne żeby zapewnić sobie wygodne ładowanie i wyjmowanie prania. Doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie urządzeń w zabudowie meblowej. Sklep internetowy Mebline.pl oferuje szeroki wybór szafek łazienkowych dopasowanych do standardowych wymiarów pralki i/lub suszarki. Modele tego rodzaju oferują ponadto pojemne szafki oraz liczne półki do przechowywania.

Jedną z propozycji naszego e-sklepu jest szafka łazienkowa nad pralkę OIA w odcieniu dębu Sonoma, o szerokości 65 cm. Mebel wykonano z wysokiej jakości płyty meblowej laminowanej i wyposażono w funkcję cichego domyku. Na półkach znajdzie się miejsce na środki czystości, detergenty do prania, zapas ręczników itd. Dzięki temu wszystko będziemy mieć pod ręką.

W kolekcji OIA znaleźć można ponadto inne elementy z kolekcji – szafki łazienkowe typu słupek, czy też szafki na pralkę (urządzenie ukryjemy za estetycznymi frontami). Praktyczną opcją jest także zabudowa meblowa z szafką nad pralką i dolnym schowkiem. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w łazience – jest to szczególnie istotne w małych i wąskich pomieszczeniach (model ten udostępniamy również w wersji białej).

Kompaktowe meble łazienkowe

Warto zaopatrzyć łazienkę w estetyczną zabudowę meblową i ustawić sprzęty w pionie – jeden nad drugim. W ten sposób zwiększymy funkcjonalność nawet bardzo małego pomieszczenia. Konstrukcję wykonano z mocnej płyty laminowanej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie meble łazienkowe dostępne w naszym asortymencie doskonale radzą sobie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe w utrzymaniu czystości.

Pralnia w łazience – kilka wskazówek aranżacyjnych

Pralka, suszarka, kosz na pranie, szafka na płyny i proszki – aranżacja domowej pralni może być wyzwaniem, jednak decydując się na zabudowę sprzętu AGD, zyskamy miejsce na inne niezbędne przedmioty. Możemy ponadto oddzielić elegancką strefę kąpieli od pralni, wstawiając ściankę lub wykorzystując meble do zabudowy z zamykanymi frontami w poziomie lub pionie. Dobrym pomysłem jest także urządzenie strefy gospodarczej w niewykorzystanej wnęce.

Aranżując pralnię w łazience należy zadbać o to, aby cała przestrzeń była spójna pod względem estetycznym. Najlepiej sprawdzą się meble w tym samym lub podobnym wariancie kolorystycznym. W asortymencie e-sklepu Mebline.pl znajdziesz nowoczesne szafki łazienkowe o minimalistycznym designie, które współgrają z najmodniejszymi trendami wnętrzarskimi.

Oprócz kosza na pranie, w domowej pralni przyda się również kawałek blatu roboczego, drążek na wieszaki, gdzie będziemy mogli odwiesić wyprasowane ubrania, miejsce na deskę do prasowania. W większej pralni świetnie sprawdzą się kosze do segregowania ubrań (czarne, białe, kolorowe), a także dodatkowa umywalka, w której można na przykład namoczyć poplamioną tkaninę.

Urządzasz stylową, ale i praktyczną łazienkę z pralnią? Doskonałej jakości meble łazienkowe do zabudowy oraz eleganckie zestawy do łazienki znajdziesz w sklepie internetowym Mebline.pl. Zapraszamy!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza kredyt bez wkładu własnego. Dla nielicznych
Następny artykułZmagania pasibrzuchów. “Iliada” w Teatrze Ludowym [RECENZJA]