A A+ A++

Policjanci z Legnicy (woj. dolnośląskie) poinformowali w komunikacie prasowym, że we wtorek 14 marca funkcjonariusze drogówki, którzy pełnili służbę na terenie gminy Legnickie Pole, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mazdą CX-3. Samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych, a prowadził go obywatel Czech.

Rutynowe czynności wykazały, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu i nerwowo się zachowywał.

Mundurowi podjęli czynności zmierzające do ustalenia legalności pojazdu. Wyszło na jaw, że Mazda została w nocy skradziona na terytorium Niemiec. Obcokrajowiec został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a pojazd o szacunkowej wartości 17 tysięcy euro (około 78 tys. zł) zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Nieudane próby przekroczenia granicy z Ukrainą. Podejrzane auta zostały w Polsce

W policyjnym komunikacie czytamy: “Materiał dowodowy zebrany przez śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, pozwolił na przedstawienie obywatelowi Czech zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem, a Sądowi Rejonowemu w Legnicy, na wniosek miejscowej prokuratury, zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące”. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terytorium Polski służby mundurowe niemal każdego dnia ujawniają pojazdy pochodzące z przestępstw. W walce ze złodziejami, paserami oraz przemytnikami aut pomaga wiedza, doświadczenie, działania operacyjne, nowoczesny sprzęt, międzynarodowa współpraca służb czy dostęp do europejskich baz danych o kradzionych pojazdach.

Więcej wiadomości na temat kradzieży pojazdów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo
Skradziony zabytkowy samochód odzyskany przez policjantów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWolff twierdzi, że to od Hamiltona wyszła decyzja o rozstaniu z fizjoterapeutką
Następny artykułZmiany przed premierą “Atlasu wysp odległych”. Spektakl jednak dla dorosłych