A A+ A++

Media społecznościowe obiegła niedawno informacja jakoby mąż wicepremier Jadwigi Emilewicz został zatrzymany przez agentów ABW. Okazało się, że to fake news.

Informację o zatrzymaniu męża Emilewicz podał jako pierwszy podający się za dziennikarza śledczego Leszek Szymkowski. Na swoim profilu na Facebooku napisał, że Marcin Emilewicz został zatrzymany kilka dni wcześniej przez ABW w związku z aferą dotyczącą wyłudzania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pieniądze z NFOŚ miały trafiać do spółki, z którą związany był mąż wicepremier a zarzuty w tej sprawie miał usłyszeć również szef NFOŚ Piotr Woźny.

Szymkowski spekulował w swoim wpisie, że to rzekome zatrzymanie miało być efektem wojny w PiSie o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Stwierdził, że stoi za nim Zbigniew Ziobro a cała akcja była uderzeniem we frakcję „Gowinowców”. Jej celem było zastąpienie Emilewicz na stanowisku wicepremiera działaczem Solidarnej Polski.

Bardzo szybko pojawiły się wątpliwości co do prawdziwości tej informacji. Wskazywano, że mąż Emilewicz był już po swoim rzekomym zatrzymaniu widywany publicznie, między innymi brał udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Informację podał dalej związany z Warszawską Gazetą Paweł Miter. W serii dwóch tweetów spytał Emilewicz o to, czy jej mąż został zatrzymany przez ABW i zastępcę Kamińskiego, posła Macieja Wąsika o to dlaczego opinia publiczna nie została o tym poinformowana.

Informacja Szymkowskiego została szybko zdementowana przez Emilewicz. „Z tego, co widzę, mój mąż ani nie jest, ani nie był zatrzymany przez kogokolwiek” – napisała na Twitterze. Zdementował je również Piotr Woźny, który stwierdził, że jego informacje są skrajnie nieprawdziwe. Obydwoje zapowiedzieli wyciągnięcie wobec Szymkowskiego konsekwencji prawnych.

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzieci z Elbląga zasługują na takie miejsce. Mały Europejczyk ustawił poprzeczkę bardzo wysoko! [ Strefa biznesu ]
Następny artykułSłużby chętnie podsłuchują Polaków